SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne na ostatnią chwilę?

fot. mat. prasowe

Ubezpieczenie turystyczne na wjazd zagraniczny to obecnie standard. Trzeba je ze sobą zabrać, by w razie problemów ze zdrowiem nie narażać się na dodatkowe koszty. Polisę tego typu można zakupić online i to nawet tuż przed samym wyjazdem. 

Taką możliwość daje ubezpieczenie turystyczne dostępne w systemie online. O co chodzi? Wystarczy wejść na stronę: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html i przejrzeć dostępne tam polisy ubezpieczeniowe. Po wybraniu tej, która wydaje się najbardziej atrakcyjna i interesująca, można przejść do kalkulatora składki.

Jak kupić ubezpieczenie online?

Wystarczy dokładnie uzupełnić formularz dostępny na stronie. Pytania dotyczą kierunku podróży, czasu trwania i charakteru planowego wyjazdu. Inna polisa będzie bowiem pasować do wyjazdu na narty lub takiego, który zakłada aktywne uprawianie sportu, a inna będzie pasować do wyjazdu spokojnego, rekreacyjnego, gdzie więcej będzie plażowania i zwiedzania niż aktywnego wypoczynku.

Po określeniu specyfiki podróży należy także przejrzeć wyświetlone oferty również pod kątem swoich oczekiwań, czyli zakresu ubezpieczenia. Warto zastanowić się, czy polisa ma obejmować wyłącznie koszty leczenia czy również dodatkowe elementy takie jak: ubezpieczenie bagażu, klauzula alkoholowa, rozszerzenie od chorób przewlekłych.

Wybór i zakup ubezpieczenia

Dzięki temu, że system przesyła kilka ofert możesz wybrać tę, która jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna. Jeżeli jedna podoba Ci się bardziej niż pozostałe, wówczas klikasz wybór oferty. Musisz podać swój adres mailowy. Tam zostanie wysłany dowód zawarcia ubezpieczenia. Składkę ubezpieczeniową opłacisz online.

Bez wychodzenia z domu, bez umawiania się na konkretną godzinę, bez korków na mieście i specjalnego organizowania czasu. Spokojnie, w domowym zaciszu w wybranym przez siebie momencie – polisa na ostatnią chwilę, ale nadal dobra, dopasowana i starannie wybrana spośród wielu innych ofert dostępnych obecnie na rynku.

Co powinno zawierać takie ubezpieczenie?

Warto również zwrócić uwagę na zakres ochrony takiego ubezpieczenia. To, że nie zostało wiele czasu na dokonanie wyboru, nie oznacza, że nie należy go starannie wybrać. Warto więc zwrócić uwagę na to, by polisa obejmowała nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia, ale również ubezpieczenie akcji ratowniczej i poszukiwawczej, ubezpieczenie na wypadek transportu medycznego, ubezpieczenie bagażu, OC, NNW czy też różne dodatkowe rozszerzenia jak klauzula alkoholowa czy rozszerzenie dla aktywnych.

Ubezpieczenie kosztów leczenia, transportu medycznego czy akcji ratowniczej lub poszukiwawczej dotyczą przede wszystkim zdrowia podróżnego. Ubezpieczenie bagażu, OC czy NNW to przede wszystkim zabezpieczenie finansowe turysty. OC pozwala pokryć koszty szkód, które spowoduje podróżny u osób trzecich. Rozszerzenie NNW to sposób na pokrycie kosztów, jakie wiążą się z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie bagażu pozwala w krótkim czasie uzyskać pieniądze na odkupienie sobie wyposażenia, które może potencjalnie zaginąć w czasie podróży. Jeżeli po dotarciu na miejsce zauważysz, że Twój bagaż zaginął nie musisz się już martwić o to, że nie masz ubrań, sprzętu czy kosmetyków. Z pieniędzy z ubezpieczenia będziesz mógł je sobie odkupić.

Ubezpieczenie turystyczne, niezależnie od tego, czy kupowane jest z odpowiednim wyprzedzeniem czy na ostatnią chwilę, powinno być wybrane starannie, dokładnie i z rozmysłem. Tylko w ten sposób można uzyskać naprawdę wartościową ochronę.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone