SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Fifa 21 – wszystko, co musisz wiedzieć

Już 6 października 2020 odbędzie się wielkie wydarzenie dla fanów e-sportu. Tego dnia swoją premierę będzie mieć gra FIFA 21. Termin ten jest nieco późniejszy niż w poprzednich latach, jednak fani gry z pewnością wybaczą producentowi te kilka tygodni dłuższego oczekiwania w zamian za lepiej dopracowaną grę, a taką z pewnością jest każda kolejna odsłona kultowej Fify. W niniejszym artykule dowiesz się co najważniejszych informacji na temat gry i tego jakie nowości wprowadzono w porównaniu do poprzednich edycji. Zaczynajmy!

1. Najważniejsze informacje w pigułce
2. Nowy poziom autentyczności i inteligentna drużyna
3. Tryb rywalizacji i kariera menedżera
4. Volta czyli piłka podwórkowa
5. Fifa 21 – co jeszcze czeka na graczy?

Gra Fifa 21 swoją premierę będzie mieć 6 października, jednak już teraz można zamawiać ją w przedsprzedaży w sklepach z grami komputerowymi oraz popularnych supermarketach RTV i AGD. Zapraszamy na garść informacji, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o zakupie gry.

Najważniejsze informacje w pigułce

Jak w każdej kolejnej edycji, w grze Fifa 21 zmienione zostaną składy drużyn, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się meczami z dokładnie takim samym składem piłkarzy jak w rzeczywistości. Czy jest to aż tak ważne? Według nas tak. Ciężko byłoby chyba wyobrazić sobie grę Realem Madryt po odejściu Cristiano Ronaldo do Juventusu Turyn czy nie przymierzając, polowanie na bramki w wykonaniu Krzysztofa Piątka reprezentującego włoski Milan. Jak informują producenci gry, w edycji Fifa 21 postawiono na aktualizacje, których celem jest poprawa gry w obronie. Dodano również tryb Volta, czyli system gier ulicznych, który bardzo polubili w ostatnim czasie gracze. Ważne jest to, że gra Fifa 21 ukaże się w sprzedaży w czasie, w którym swoją premierę będą mieć konsole PS5 oraz Xbox seria X. Gra wyjdzie również na konsole PS4, XboX One oraz Nintendo Switch, jak również na tradycyjne komputery PC.

Nowy poziom autentyczności i inteligentna drużyna

Fifa 21 to ponad 30 lig do wyboru, a w konsekwencji ponad 700 drużyn i zawrotna liczba 17 tys. zawodników. Jest kim grać! To wszystko odbywa się na 90 słynnych światowych stadionach. Z roku na rok pojawia się w grze coraz więcej licencjonowanych drużyn oraz idealnie odzwierciedlonych drużyn. Oczywiście słynnym problemem gry jest brak licencji na znamienity klub Juventus Turyn, przez co gracze muszą zadowolić się drużyną Piemonte Calcio. Dla fanów Juve i Ronaldo z pewnością jest to problem. Co ciekawe, drużyny są teraz dużo bardziej inteligentne. Pojedynki 1 na 1 mają być bardziej realistyczne, a zawodnicy wychodzący do piłki będą próbowali uniknąć spalonego. Z pewnością wpłynie to na większy realizm rozgrywek i większą frajdę z gry.

Tryb rywalizacji i kariera menedżera

Nowa Fifa 21 to nowy, najtrudniejszy w historii gry tryb rywalizacji FUT Squad Battle. To specjalny ukłon w stronę tych wytrawnych graczy, którzy osiągnęli poziomy legendarny oraz ultimate i szukają dla siebie nowych wyzwań. Piłkarze przeciwnika dzięki sztucznej inteligencji poruszają się jak e-zawodnicy i sprawiają obronie nie lada problemów. Rywalizacja z komputerem jeszcze nigdy nie była tak trudna! Warto wspomnieć również o możliwościach dla tych, którzy preferują tryb menedżerski. W trybie kariery wprowadzono m.in. treningi modyfikujące pozycję gracza i wpływający na jego zdolności w trakcie meczu. Dołączono moduł wypożyczeń z obowiązkiem zakupu piłkarza jak również wprowadzono funkcję fuzji i przejęć.

Volta czyli piłka podwórkowa

Kibice pokochali tryb volta w grze Fifa 20, więc w Fifa 21 nie mogło go oczywiście zabraknąć. Moduł nawiązujący do gry Fifa Street 2005, czyli rozgrywki uliczne na parkingu, ulicy, dachu i w wielu innych miejscach. Powrót do czasów dzieciństwa kiedy grało się po trzech lub po pięciu gdzie popadnie. Teraz to wszystko dostępne w wersji elektronicznej. W porównaniu do poprzedniej wersji, Fifa 21 oferuje tutaj więcej miejscówek, sposobów na rozgrywanie meczów czy trybów personalizacji graczy.

Fifa 21 – co jeszcze czeka na graczy?

W nowej odsłonie Fifa 21 na graczy czeka dużo lepsza mechanika, która pozwala na bardziej finezyjne zachowania piłkarzy np. w trakcie dryblingu czy lobowania bramkarza w polu karnym. Jest również nowa opcja w trybie kariery, która pozwala w kluczowych momentach symulatora meczu przejąć kontrolę nad swoją drużyną! Należy pamiętać, że kupując grę Fifa 21 na PS4 możliwe będzie darmowe przejście na konsolę PS5 zachowując przy tym swoje postępy w grze. Na koniec warto wspomnieć o kilku kwestiach technicznych. Gra posiada oczywiście polską wersję językową (dubbing). Możliwy jest tryb jednoosobowy oraz wieloosobowy. Wyjście video HD: 1080p, 1080i, 720p.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się na zakupem gry Fifa 21 to chyba powyższa liczba nowości przekona Cię do wejścia w świat interaktywnego futbolu na najwyższym poziomie. Pamiętaj, ze premiera gry zbliża się wielkimi krokami w związku z czym warto nabyć ją w przedsprzedaży i odebrać w dniu premiery w wybranym sklepie. Będziesz mieć wtedy pewność że jeszcze tego samego dnia będziesz mógł zasiąść do gry. Życzymy miłych wieczorów z grą Fifa 21!

Gra Fifa 21 swoją premierę będzie mieć 6 października, jednak już teraz można zamawiać ją w przedsprzedaży w sklepach z grami komputerowymi oraz popularnych supermarketach RTV i AGD.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone