SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Elektroniczny wniosek urlopowy – odkryj zalety tego nowoczesnego rozwiązania

fot. mat. sponsorowane

Elektroniczne wnioski o urlop to rozwiązanie stosowane coraz częściej w wielu firmach. Wynika to nie tylko z wygody, ale także z wielu innych korzyści, które się z tym wiążą. Jakie zalety ma elektroniczny wniosek o urlop?

Zalety e-wniosku o urlop dla pracownika

Do złożenia wniosku o urlop w formie elektronicznej niezbędna jest odpowiednia aplikacja. Pracodawca udostępnia ją wszystkim pracownikom. Dzięki temu nie muszą oni odwiedzać działu kadr, wysyłać e-mali, ani dzwonić do szefa w sprawie urlopu, co często bywa stresujące. W firmach, które udostępniają aplikację, działa elektroniczny obieg dokumentów. Pracownik, po zalogowaniu się, może sprawdzić, ile dni urlopu mu przysługuje. System sam odznacza dni świąteczne i wolne od pracy. Wypełnienie takiego dokumentu jak wniosek urlopowy jest intuicyjne i nie zajmuje dużo czasu. Dokument wirtualny niewiele różnic się od tradycyjnej, papierowej formy. Gdy jednak osoba do tego uprawniona zaakceptuje wniosek, pracownik natychmiast widzi to w aplikacji.

Dużą zaletą jest także plan urlopów. Pracownik może z dużym wyprzedzeniem wybrać termin urlopu, bez obaw, że planowany przez niego czas wyjazdu na wakacje będzie nieaktualny.

Zalety elektronicznego wniosku o urlop dla firmy

E-wnioski o urlop to także duże udogodnienia dla firmy. Plan urlopów ułatwia zarządzanie pracownikami w okresie wakacyjnym. Dzięki temu pracodawca nie ma nieprzewidzianych wcześniej nieobecności i może zachować ciąg pracy.

Brak papierowych wniosków oznacza ogromna oszczędność czasu dla pracowników działu kadr. Generuje to oszczędności i ogranicza stres. W dużych firmach dokumenty tego rodzaju wymagają mnóstwa czasu, zużywają papier i tusze do drukarek. Dokumenty wymagają przechowywania w bezpiecznym miejscu. Konieczne jest więc odpowiednie pomieszczenie i regały.

Bardzo istotną kwestią jest również uniknięcie błędu ludzkiego. System elektronicznego obiegu dokumentów wyklucza możliwość pomyłki pracownika. Likwiduje to pomyłki w rozliczaniu należnych dni urlopu i spory z pracownikami. To bardzo ważne także w przypadku kontroli uprawnionych do tego organów.

Przewaga wniosku elektronicznego nad tradycyjnym

Co powinien zawierać wniosek o urlop? W jakiej formie można go złożyć? Decyzję o tym zawsze podejmuje pracodawca. Jednak w jego interesie leży wybór elektronicznego obiegu dokumentów. E- wnioski o urlop nie generują kosztów i nie powodują straty czasu pracownika i działu kadr. Tak, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych, papierowych wniosków. Wprowadzają zrównoważony plan urlopowy, dzięki któremu firma działa prawidłowo. W nowoczesnej firmie jest to narzędzie niezbędne, skuteczne i bardzo przydatne. Pozostaje także łatwe w obsłudze i wygodne zarówno dla pracownika, jak i przedsiębiorcy. Ma przewagę nad formą tradycyjną w kwestiach poprawności i bezpieczeństwa przechowywania dokumentacji.

Zalety elektronicznych wniosków o urlop wypoczynkowy docenia coraz więcej firm. To nowoczesne rozwiązanie, korzystne zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Generuje oszczędności i usprawnia działanie każdego przedsiębiorstwa.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone