SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Drukowanie na materiałach – niepowtarzalne projekty

fot. mat. prasowe

Szycie to wspaniała pasja, dzięki której stworzyć można niepowtarzalne kreacje, czy też inne akcesoria. Okazuje się, że kreować można nie tylko projekty, ale i materiały. Sprawdźmy, na czym polega drukowanie na materiałach.

W ostatnim czasie szycie staje się coraz bardziej popularne. To wspaniałe hobby, dzięki któremu nie tylko pobudzamy swą kreatywność, ale i pracujemy nad motoryką. Co więcej, szyjąc, możemy stworzyć naprawdę piękne ubrania i nie tylko. Znów zaczynamy doceniać rękodzieło i to jest doskonałe. W końcu nie ma nic lepszego, niż oryginalne i niepowtarzalne projekty, które narodziły się w naszych głowach. Szycie nie musi być wcale sposobem na życie. Wiele osób zajmuje się tym po prostu hobbystycznie. To idealny sposób na relaks i wyciszenie. Pamiętajmy jednak, że sam pomysł to nie wszystko. Musimy być także wyposażeni w odpowiednie akcesoria oraz materiały. O tych drugich właśnie będzie mowa. Okazuje się bowiem, że od niedawna możliwe jest drukowanie na materiałach. Dowiedzmy się więc, jak stworzyć swą niepowtarzalną tkaninę.

Nadruk na materiale – niepowtarzalne projekty

Szycie to sztuka, która nie zna granic. Wykonując coś własnoręcznie, możemy nadać temu dowolny fason i kształt. A co z materiałem? Teraz może być taki sam jak w naszej wyobraźni. Zaawansowane technologie pozwalają bowiem wykonać dowolny druk na tkaninie, tworząc tym samym unikalny materiał. To świetna opcja, jeśli szukamy wyjątkowych rozwiązań.

Jak stworzyć taką tkaninę? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z usług firmy takiej jak CottonBee, gdzie za pośrednictwem strony ctnbee.com, z łatwością zamówimy tkaninę. Wystarczy przesłać wzór i gotowe.

Na czym polega druk na tkaninie? 

Drukowanie na materiale jest zabiegiem mniej skomplikowanym, niż mogłoby się wydawać. Wszelkie wzory drukowane są bowiem w sposób cyfrowy, na wysokiej jakości tkaninach. W tym celu wykorzystuje się japońskie pigmenty, które tworzone są specjalnie z myślą o druku na tkaninach. Wyróżniają się niezwykłą trwałością. Najlepsze jest jednak to, że sami możemy nie tylko wybrać, czy też zaprojektować główny motyw, ale i dostosować niektóre parametry wzoru, takie jak rodzaj odbicia czy powtórzenie.

Materiały z wzorem – co można uszyć? 

Druk na dzianinie to doskonała opcja, ponieważ sprawia, że możemy szyć wszystko, co tylko chcemy. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Samodzielnie zaprojektowane tkaniny i dzianiny wykorzystać możemy między innymi do tworzenia unikalnych ubrań, czy też dodatków. To także doskonała opcja, jeśli chcemy wykonać własnoręcznie poszewki na poduszki lub pościel. Bez wątpienia jest to idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów szycia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone