SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czym są słuchawki z ANC?

fot. mat. sponsorowane

Czym są słuchawki z ANC? Zastanawiasz się, czy warto kupić bezprzewodowe słuchawki z ANC do słuchania muzyki? Co to jest w ogóle ANC? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami już teraz!

1. ANC – co to jest aktywna redukcja szumów?

2. Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki z redukcją szumów?

3. Jakie zalety mają słuchawki z redukcją szumów do słuchania muzyki?

Szukasz słuchawek do słuchania muzyki? Zależy Ci na takich rozwiązaniach, które pozwolą Ci się odciąć od hałasów zewnętrznych? W takim przypadku najlepsze słuchawki to modele z ANC. Czym jest ANC? Na co zwrócić uwagę, kupując słuchawki z redukcją szumów? Jakie w ogóle zalety mają słuchawki wyposażone w technologię, jaką jest aktywna redukcja szumów? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

ANC – co to jest aktywna redukcja szumów?

ANC to nowoczesne rozwiązanie, a właściwie technologia tak zwanej aktywnej redukcji hałasu. Celem słuchawek z ANC – Active Noise Cancelling – jest oczywiście minimalizowanie dźwięków otoczenia. Dzięki tej technologii bez problemu skupisz się tylko i wyłącznie na słuchanej muzyce – żaden hałas z zewnątrz nie będzie Cię rozpraszać.

Na rynku można właściwie znaleźć dwa rodzaje słuchawek, które skutecznie tłumią dźwięki otoczenia. Pierwszy rodzaj słuchawek wyposaża się w materiały wysokiej jakości, które gwarantują odpowiednią izolację. Z reguły tę metodę wykorzystuje się w dużych słuchawkach, które mają specjalne osłony przetworników. Drugi rodzaj słuchawek to modele z wytłumieniem elektronicznym. W produktach tych wbudowane mikrofony zbierają wszystkie odgłosy otoczenia, przekazują do oprogramowania, które je analizuje i przetwarza w celu określenia parametrów dźwiękowych fal. Następnie system generuje fale, które mają taką samą amplitudę i częstotliwość, ale przesuniętą fazę o 180 stopni. Tym sposobem fale zderzają się ze sobą, dzięki czemu dźwięk z otoczenia jest niwelowany.

Jakie najlepsze słuchawki z ANC wybrać? Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Są jednak pewne parametry, na które należy zwrócić uwagę, szukając optymalnych słuchawek z aktywną redukcją szumów. Jakie? Odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki z redukcją szumów?

Jednym z kilku kryteriów, na które należy zwrócić uwagę, kupując słuchawki z aktywną redukcją szumów, jest sposób ich podłączenia do urządzenia. Wyróżnia się słuchawki bezprzewodowe i przewodowe z ANC. Mobilniejszym rozwiązaniem są oczywiście słuchawki bezprzewodowe, które nie tylko eliminują ryzyko uszkodzenia się ewentualnego przewodu, ale dają także dużo większy komfort i swobodę. Wiele osób uważa jednak, że przewodowe zapewniają wyższą jakość dźwięku. Na szczęście dziś na rynku można znaleźć modele bezprzewodowe, wyposażone w takie technologie, które także są w stanie zagwarantować odpowiednią jakość audio.

Kupując słuchawki z ANC, będziesz musiał wybrać między małymi i dużymi rozwiązaniami. Jeśli szukasz słuchawek do słuchania muzyki z telefonu, świetnie sprawdzą się małe produkty z aktywną redukcją szumów. Specjaliści polecają, aby decydować się na słuchawki dokanałowe, jeśli zależy użytkownikowi na uzyskaniu dokładnej izolacji pasywnej. Dlaczego jest to tak ważne? Odpowiednia izolacja pasywna zwiększa przede wszystkim skuteczność aktywnej redukcji. W takiej sytuacji kanał słuchowy człowieka jest precyzyjnie odseparowany od wszelkich hałasów. Do zalet małych słuchawek zalicza się także to, że są lekkie i niezmiernie wygodne.

Jakie zalety mają słuchawki z redukcją szumów do słuchania muzyki?

Główną zaletą słuchawek z aktywną redukcją szumów jest oczywiście to, że redukują one wszystkie niepożądane dźwięki otoczenia. Takie słuchawki wyposażone w technologię ANC doskonale sprawdzą podczas podróży. W trakcie słuchania muzyki zagwarantują Ci maksymalny komfort, a żadne dźwięki – szum w samolocie, pociągu, tramwaju czy samochodzie nie będzie Cię rozpraszał. Podobnie rzecz wygląda jeśli chodzi o spacer zatłoczoną ulicą czy w innym publicznym miejscu.

Funkcja ANC nierzadko przydaje się także podczas pracy w biurze. Chcesz się maksymalnie skupić na wykonywanych działaniach? Zależy Ci na tym, aby odciąć się od otoczenia? Gwarantujemy, że słuchawki z aktywną redukcją szumów zredukują nie tylko szum biura, ale i rozmowy Twoich kolegów i koleżanek.

Zatem słuchawki z ANC to najlepsza opcja do słuchania muzyki w gwarnych i głośnych miejscach. Nie zwlekaj i już teraz wybierz odpowiednie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, przewodowe lub nauszne dla siebie. Aktywna redukcja hałasu sprawdzi się tam, gdzie słuchanie muzyki regularnie zagłuszają odgłosy z zewnątrz. Dobra aktywna redukcja szumu rzeczywiście działa i jeżeli często słuchamy muzyki w trudnych warunkach, to na pewno taki wybór się opłaci. Przy zakupie słuchawek trzeba też pamiętać, że muszą być wygodne. Dzięki temu nawet po dłuższym czasie użytkowania będzie można cieszyć się komfortem, czego niestety nie oferują wszystkie popularne modele takiego sprzętu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone