SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czy warto kupić komputer lub laptop poleasingowy?

fot. mat. sponsorowane

Zakup nowego komputera czy laptopa stanowi nie lada wydatek, zwłaszcza jeśli marzy nam się wielofunkcyjny sprzęt. Nie zawsze posiadamy wystarczająco dużo wolnych środków finansowych, aby móc pozwolić sobie na jego nabycie. Z pomocą przychodzą nam firmy, które zajmują się sprzedażą komputerów oraz laptopów poleasingowych. Czy warto skorzystać z ich oferty i kupić używany sprzęt?

Tańszy, ale czy funkcjonalny?

O komputerach poleasingowych z pewnością słyszał każdy, choć w wielu przypadkach nie były to dobre informacje. Tego rodzaju sprzęt zwykle przedstawiany jest jako niepełnowartościowy, a często wręcz niesprawny. Przez to komputery te mogą służyć wyłącznie łączeniu się z siecią, jednak nie będą one odpowiednim wyborem na przykład dla graczy. Tymczasem okazuje się, że powyższe teorie niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Pracownicy firm, które zajmują się sprzedażą komputerów poleasingowych, zawsze dokładnie sprawdzają sprzęt, zanim ten zostanie odebrany od klienta. Pamiętajmy, że firmy te są podmiotami gospodarczymi, które przede wszystkim działają w celach zarobkowych. Ich właściciele zdają sobie sprawę, że sprzedając wadliwy sprzęt, nie osiągną zbyt dużych zysków. Z tego też powodu nie warto postrzegać komputerów poleasingowych jako takich, które nie posłużą nam zbyt długo. Wręcz przeciwnie, bowiem nie zawsze jest to sprzęt, który w danej firmie był użytkowany na co dzień. Często z komputerami tymi pracowały osoby, których głównym zadaniem był przede wszystkim kontakt z klientem, na przykład przedstawiciele handlowi bądź pracownicy działów reklamacji. Wiele obowiązków wykonują oni bez użycia komputera, zaglądając do niego jedynie sporadycznie. Pamiętajmy, że komputery to urządzenia, które z zasady mają nam posłużyć przez co najmniej kilka lat. Tymczasem wielu przedsiębiorców leasinguje je jedynie przez rok czy dwa, a następnie trafiają one do sprzedaży. Warto mieć na uwadze, że komputer pełni w firmie nie tylko funkcję praktyczną, ale również reprezentacyjną, dlatego komputery poleasingowe zwykle są bardzo zadbane, a ich wygląd nie odbiega w znacznym stopniu od wyglądu nowych modeli.

Jak kupić dobry komputer?

Zakup komputera zawsze stanowi spore wyzwanie, bowiem musimy określić, o czego właściwie będzie on nam potrzebny. Dodatkowo powinniśmy ustalić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup sprzętu. Warto mieć przy tym na uwadze, że ceny dobrych, nowych komputerów są na bardzo wysokim poziomie, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z oferty firm sprzedających komputery oraz laptopy poleasingowe. Możemy skorzystać z oferty sklepu internetowego https://amso.pl/. Znajdziemy tam szeroką ofertę komputerów i laptopów zarówno nowych, jak i poleasingowych. To zaś daje nam możliwość porównania cen i podjęcia decyzji, czy kupujemy sprzęt nowy, czy też używany. Zwróćmy uwagę, że bardzo często markowe komputery poleasingowe są w cenie średniej jakości komputerów nowych. Niemniej jednak wszystko zależy tak naprawdę od naszych własnych preferencji, a także od potrzeb. Jeśli komputer ma nam służyć jedynie do surfowania po sieci, to wystarczy kupić najprostszy laptop lub komputer. Jeżeli jednak ma on obsługiwać specjalistyczne programy bądź też służyć graczom, to będzie nam potrzebny sprzęt o nieco bardziej zaawansowanych funkcjach. Szczególną wagę do wyboru odpowiedniego komputera powinni przywiązywać szczególnie przedsiębiorcy, którzy będą wykorzystywać sprzęt przede wszystkim do pracy. Warto dowiedzieć się, czy dany komputer będzie w stanie obsłużyć zaawansowane programy do prowadzenia firmy, w tym na przykład księgowości czy sklepu internetowego. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który powinien posiadać dużą wiedzę techniczną. Jeśli korzystamy z oferty sklepu internetowego, możemy zadzwonić na infolinię i zasięgnąć niezbędnych informacji. Dzięki temu zakupimy sprzęt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, i to bez względu na to, czy będzie to komputer nowy, czy też poleasingowy. 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone