SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Czy można nałożyć lakier hybrydowy bez topu? Odpowiadamy

Pandemia nie odpuszcza, a salony kosmetyczne po raz kolejny zostały zamknięte. Niestety, dbanie o siebie nie zna odpoczynku, dlatego sporo z nas musiało przenieść zabiegi upiększające do domu. Nie wszystko da się wykonać w domowym spa, ale na szczęście manicure hybrydowy jest czymś, czego każda z nas może się nauczyć i nie dajcie się przekonać, że jest w tym coś trudnego!

Aby rozpocząć przygodę z profesjonalnym malowaniem paznokci w domu, musimy wykonać pewną inwestycję. Zestaw lakierów hybrydowych, lampa UV do utwardzania manicure’u, płyn do zmywania lakieru i kilka przydatnych narzędzi to podstawowa wyprawka, bez której niestety nie osiągniemy wymarzonego efektu.

Jak malować paznokcie lakierem hybrydowym?

Przed nałożeniem lakieru należy właściwie przygotować do zabiegu płytkę paznokcia. Ważne jest dokładne (ale delikatne!) wycięcie skórek. Następnie płytkę należy nieco zmatowić pilnikiem. Cały pyłek usuwamy przy pomocy wacika nasączonego cleanerem, czyli płynem odtłuszczającym. Teraz czas na najprzyjemniejszą część – malowanie lakierem. Bezpośrednio na płytkę nakładamy bazę, która ma za zadanie wyrównać powierzchnię, ale stanowi także tarczę ochronną dla naszych paznokci. Możemy zdecydować się na bazę proteinową lub witaminową, która dodatkowo odżywi płytkę. Po utwardzeniu nakładamy wybrany lakier hybrydowy. Dla mocniejszego efektu warto dodać drugą warstwę. Na sam koniec malujemy paznokcie topem, który zabezpieczy nasz manicure przed ścieraniem i nada odpowiednie (błyszczące lub matowe) wykończenie. Najważniejsze jest, by pamiętać o utwardzeniu każdej z nakładanych warstw w lampie UV, jak również to, by nie pomylić kolejności działań. Jeśli zastanawiasz się, czy na top można nałożyć lakier hybrydowy, to stanowczo nie polecamy takich eksperymentów! Top musi pozostać wierzchnią warstwą, aby manicure utrzymał się w niezmienionej formie przez kilka tygodni.

Na ulubiony lakier hybrydowy koniecznie nałóż top!

Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?

Niestety i tutaj należy trzymać się ustalonych reguł. Jeśli chcemy, aby nasz manicure wytrzymał na paznokciach tyle, ile obiecuje producent, trzeba postępować według instrukcji. Światło UV utwardza lakier hybrydowy, dzięki czemu od razu po zakończeniu malowania możemy przystąpić do codziennych czynności, nie martwiąc się o odpryskujący lakier czy ślady na ubraniach. Ilość światła emitowanego przez lampę jest nieszkodliwa dla człowieka, dlatego nie powinniśmy obawiać się skutków ubocznych. Jeśli natomiast w ferworze codziennych obowiązków manicure miałby zabierać ci zbyt dużo czasu, możesz wybrać lakier hybrydowy 5w1, który niweluje konieczność nakładania bazy i topu, a dodatkowo pozwoli nadbudować zbyt krótką lub łamliwą płytkę, ten i inne lakiery hybrydowe znajdziesz w Cosmetics Zone.

Jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu?

Manicure hybrydowy należy zmyć przy pomocy acetonu lub specjalnego płynu do zmywania lakierów hybrydowych, dlatego zwykłym zmywaczem niewiele zdziałamy. W przypadku, gdy lakier hybrydowy trzyma się wyjątkowo mocno, można do jego zdjęcia wykorzystać pilnik do paznokci lub frezarkę. Ta jednak nie jest polecana osobom początkującym, gdyż płytkę paznokcia bardzo łatwo jest uszkodzić, nie mając doświadczenia w jej używaniu. Aceton jednak efektywnie zmiękcza lakier hybrydowy, dzięki czemu łatwiej jest go usunąć z paznokcia.

Manicure hybrydowy to bardzo wygodne rozwiązanie, dostępne na wyciągnięcie ręki i niewymagające specjalnych umiejętności. Wszystkie akcesoria niezbędne do jego wykonania dostępne są we wspomnianym wyżej sklepie online, dzięki czemu zakupy także zrobisz bez wychodzenia z domu. To inwestycja, która z pewnością bardzo szybko się zwróci.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone