SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Ciekawe zawody, które możesz podjąć po szkole policealnej

fot. mat. sponsorowane

Współczesność wymaga nie tylko nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Niczym nadzwyczajnym nie też jest całkowite przebranżowienie się. Wykonywany zawód, który wcześniej wydawał się atrakcyjny, w rzeczywistości może okazać się nieciekawy lub mało płatny. Czasami dochodzi też do wypalenia zawodowego. Wówczas należy pomyśleć o edukacji. Najlepiej praktycznej, która umożliwi błyskawiczny start nowej kariery. Warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze szkoły policealnej i które zawody niosą ze sobą aktualnie największy potencjał.

Szeroka oferta dydaktyczna

Im większy wachlarz kierunków, tym lepiej. Nie tylko umożliwia to swobodny wybór profesji, ale przede wszystkim świadczy o tym, że dana placówka edukacyjna funkcjonuje w sposób profesjonalny. Ma ugruntowaną pozycję na rynku, rozwija się. Tym samym jest znana. Kojarzona przez pracodawców. Fakt ten może znacznie ułatwić znalezienie etatu po ukończeniu kursu.

Najlepszy system nauczania

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, czy dana szkoła policealna zatrudnia wykwalifikowaną kadrę. Nie chodzi przecież o to, aby odbębnić zajęcia. Liczy się nabycie konkretnych umiejętności. Kadra nauczycielska powinna nieustannie się dokształcać i rozwijać. Tak, aby przekazywać słuchaczom wyłącznie najnowszą i najbardziej wartościową wiedzę. Istotne jest odpowiednie podejście ze strony kształcących. Oparte na cierpliwości i umiejętności dopasowania się do indywidualnych możliwości konkretnego ucznia. Świetną praktykę stanowi zatrudnianie przez placówki dyrektorów do spraw dydaktycznych.

Czym jeszcze cechuje się dobra szkoła policealna?

Nauka stacjonarna powinna obywać się w nowoczesnych, wygodnych i kompletnie wyposażonych pracowniach. Tak, aby przyswajanie umiejętności praktycznych stanowiło czystą przyjemność. Ważną kwestią jest lokalizacja. Optymalnie, jeżeli wszystkie komórki organizacyjne położone są w centrach miast. Dzięki temu uczestnicy kursów nie muszą tracić czasu na uciążliwe dojazdy. Istotny jest także poziom obsługi formalnej w sekretariacie. Dla wielu osób nie bez znaczenia pozostają też koszty edukacji. Nie mogą być zbyt wygórowane. Dobrze, jeżeli liczyć można na zniżki, promocje i całkowite bądź częściowe zwolnienie z opłat. Wszystkie te wyśrubowane kryteria spełnia Szkoła policealna GoWork. Dodatkowo zapewnia swoim uczniom również doradztwo zawodowe. Absolwenci uzyskują dostęp do serwisu pracy, w którym znajdują się oferty praktyk, staży i zatrudnienia.

Zawody z przyszłością

Na policealnym poziomie kształcenia możliwości jest bardzo wiele. Najlepiej więc dopasować specjalizację do swoich indywidualnych preferencji. Tak, aby później nie męczyć się, wykonując daną pracę. Kilka opcji wydaje się szczególnie atrakcyjnych.

Technik masażysta

Coraz więcej osób korzysta z usług salonów odnowy biologicznej czy rehabilitantów. Profesja ta jest ogólnorozwojowa. Wykonywanie masażu wymaga bowiem sprawności fizycznej, a także otwartości i pewnych umiejętności interpersonalnych. Dobra szkoła policealna przygotowuje kompletnie do wykonywania tej pracy. Stawia na praktyczne wyuczenie wszystkich przydatnych technik masażu. Nie zapomina również o solidnym zapleczu teoretycznym. Masażyści muszą bowiem dobrze orientować się w anatomii człowieka i mieć wiedzę na temat tego, w jaki sposób ludzki organizm funkcjonuje i reaguje na konkretne zabiegi.

Higienistka stomatologiczna

Kolejny zawód, przed którym roztaczają się atrakcyjne perspektywy. Każdy przecież chce mieć piękny uśmiech. Pacjenci wydają coraz więcej pieniędzy na uzębienie. Na poziomie szkoły policealnej można przygotować się kompletnie do wykonywania tej pracy. Polega ona na asystowaniu stomatologowi, ale też na wykonywaniu szeregu zabiegów dentystycznych, takich jak: polerowanie, lakowanie, piaskowanie czy skaling.

Postaw na swój rozwój

Szkoła policealna to idealne miejsce, aby rozszerzyć swoje umiejętności lub zmienić zawód. Dzięki szerokiej ofercie możemy wybrać kierunek, który wydaje się najbardziej interesujący i w którym możemy się spełniać. Jest to szansa na nową ścieżkę zawodową, dostępne dla każdego. Zainteresuj się ofertą już dziś!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone