SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Biały akcent na powiekach – ten trend zdominuje świat makijażu

fot. mat. prasowe

Zwykle, jeśli myślimy o eyelinerze, to w kategoriach klasyki. W tym sezonie rezygnujemy jednak ze standardowych czarnych kresek na rzecz oryginalnych białych. To trend, który wiosną osiągnie niewyobrażalny wymiar. Jak nosić śnieżny eyeliner, by spojrzenie zachwycało?

Znani wizażyści gwiazd chętnie promują jasne kreski na powiekach. Ostatnio najczęściej sięgają właśnie po białe eyelinery i kredki. Nie skupiają się wyłącznie na linii tuż przy rzęsach – prowadzą je także w załamaniach skóry bądź na obrzeżach oczu. Taki makijaż, choć wygląda awangardowo, może skutecznie wyprzeć klasykę bądź zasilić jej szeregi. Nie bójmy się go! Biel w make-upie nie będzie synonimem kiczu, jeśli postawimy na minimalizm.

Nietypowy akcent na powiekach – jak nosić jasny eyeliner?

Zachęcamy, by na początku zabawy z nowym trendem pokusić się na typowe jaskółki – cienkie linie wzdłuż rzęs pogrubione przy zewnętrznych kącikach powiek i ostro zakończone. Ważna jest tu precyzja. A w tym pomoże dobrze dopasowany kosmetyk. Sprawdź, z jakim rodzajem eyelinera czujesz się najlepiej – w kałamarzu z pędzelkiem, w pisaku, a może w kredce (szeroki wybór tych kosmetyków znajdziesz tutaj)? Metoda malowania białej kreski w niczym się nie różni od znanej i lubianej czarnej. Jednak różnice między nimi są dość duże, szczególnie jeśli chodzi o sam odbiór makijażu.

Dlaczego warto?

Czarny eyeliner, jeśli zostanie nałożony grubą linią, bywa przytłaczający. Całkiem inaczej jest z jasnym. Białe linie optycznie powiększają oczy i dają wrażenie bardziej wypoczętego spojrzenia. Taki akcent z pewnością spodoba się posiadaczkom głęboko osadzonych powiek. Wydobędzie skrywany blask i doda świeżości. Jasne kreski zaaplikowane z umiarem pozwolą na stworzenie superstylowego makijażu podkreślającego naturalne piękno. Nie zamykajmy się też na same klasyczne linie, szczególnie gdy już nabierzemy wprawy. Wypróbujmy propozycje z modowych wybiegów – kreski w załamaniach skóry. Odważniejsi mogą dodatkowo skusić się na ozdobienie powiek śnieżnymi kropeczkami, a przy tym pomalować całą ich powierzchnię metalicznym cieniem w neutralnym odcieniu. Makijaż łączący jasne linie z połyskującym pigmentem zaprezentowała ostatnio światu Pamella Roland na pokazie wiosna-lato 2020. Nie ma tu mowy o kiczu. Jest szyk i elegancja!

Biały eyeliner to doskonała propozycja dla osób kochających się wyróżniać, podążających za modą, lubiących nieszablonowe rozwiązania, a przy tym wielbiących wszechobecny minimalizm. Nie wątpimy, że z czasem przekona do siebie również miłośników klasyki.

Joanna Żołnierkiewicz

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone