SŁUCHAJ ONLINE
MENU
MATERIAŁ SPONSOROWANY

3 kroki do najtańszego OC

fot. mat. prasowe

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego już dawno nie są tak wysokie jak jeszcze przed kilkoma laty. Obserwując rynek polis, można zauważyć stopniową stabilizację kosztów. Nie oznacza to jednak, że nie musisz porównywać dostępnych ofert. Wręcz przeciwnie – warto, bo w ten sposób można zaoszczędzić nawet do 50%. Sprawdź więc, jak znaleźć takie tanie ubezpieczenie.

Wielu kierowców ciągle popełnia ten sam błąd – nie porównuje ofert w innych towarzystwach ubezpieczeniowych, lecz decyduje się na przedłużenie tej samej polisy. Nie jest jednak powiedziane, że jej warunki będą dużo lepsze w porównaniu z propozycją innych ubezpieczycieli. Co prawda zwykle można liczyć na niewielkie rabaty z tytułu przedłużenia, ale niekiedy znacznie więcej można zyskać przy przejściu do konkurencyjnego ubezpieczyciela.

 1. Porównaj dostępne oferty

Jeśli interesuje Cię najtańsza polisa OC, musisz porównać dostępne oferty. To pierwszy i najważniejszy krok w stronę obowiązkowego ubezpieczenia w korzystnej cenie.

Wcale jednak nie musisz samodzielnie zbierać danych od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Możesz skorzystać z dostępnych narzędzi, np. internetowych kalkulatorów udostępnianych w specjalnych serwisach porównywarkowych.

Jak to działa? Wystarczy wypełnić formularz informacyjny, podając konkretne dane dotyczące właściciela auta oraz samego pojazdu. Po wysłaniu wniosku, w ciągu kilkunastu sekund otrzymasz informację zwrotną dotyczącą wysokości składek obowiązujących u poszczególnych ubezpieczycieli.

Warto pamiętać, że otrzymana kalkulacja ma tylko charakter informacyjny. Nie jest to oferta wiążąca – oznacza to, że ubezpieczyciel ponownie oszacuje wysokość składki. Uwzględni bowiem takie informacje, które nie zostały zawarte w formularzu, np. PESEL, numer rejestracyjny itp.

 1. Wybierz najtańszą ofertę

Korzystając z serwisu porównywarkowego, takiego jak np. ubezpieczamy-auto.pl, otrzymasz dostęp do nawet kilkunastu ofert ubezpieczeniowych. Twoją rolą jest wybór takiej polisy, która najlepiej wpisze się w oczekiwania i potrzeby.

Pamiętaj jednak, że za OC nie ma sensu przepłacać – sumy gwarancyjne oraz zakres ochrony są identyczne w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wysokość składki w żaden sposób nie wpływa na to, czy ubezpieczyciel podejmie się likwidacji szkody. Jeśli nie ma ku temu przesłanek, np. kierowca spowodował zdarzenie drogowe będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, dojdzie do sfinansowania naprawy samochodu czy pokrycia kosztów leczenia itp.

 1. Podpisz umowę

Ostatnim krokiem w stronę sfinalizowania transakcji jest podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Możesz tego dokonać za pośrednictwem serwisu porównywarkowego – wystarczy kliknąć w link, by zostać przekierowanym na stronę www konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Po dopełnieniu formalności, tj. podpisaniu umowy i uregulowaniu należności, ochrona będzie działać. Od tej pory to na towarzystwie ubezpieczeniowym będzie leżeć odpowiedzialność finansowa w razie zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierowcę prowadzącego ubezpieczony pojazd.

Cena OC u poszczególnych ubezpieczycieli będzie się różnić

Zastanawiasz się, skąd wynika tak znacząca różnica między ofertami ubezpieczycieli? Każdy z nich na nieco innej zasadzie analizuje ryzyko ubezpieczeniowe. Zwykle jednak uwzględniane są podobne czynniki, wśród których wymienia się m.in.:

 • wiek kierowcy
 • datę wydania prawa jazdy
 • miejsce zamieszkania
 • rocznik i markę pojazdu
 • pojemność silnika samochodu.

Nie bez znaczenia pozostają również takie kwestie jak np. stan cywilny czy liczba posiadanych dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby porównać dostępne możliwości – bez ogranicza się do oferty tylko jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zobacz aktualne czynniki wpływające na cenę OC na stronie https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
 • Warszawa: 101 FM
 • Ostrołęka: 100,8 FM
 • Ostrów: 87,6 FM
 • Płock: 101,9 FM
 • Radom: 89,1 FM
 • Siedlce: 103,4 FM
 • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone