SŁUCHAJ ONLINE
MENU

RDC dla najmłodszych. „Emil ze Smalandii”

fot. mat. prasowe

Wydawnictwo Jung-Off-Ska zaprasza do wsłuchania się w kolejne historie Astrid Lindgren. Po opowieściach o Pippi, dzieciach z Bullerbyn, Karlssonie z Dachu oraz „Mani czy Ani” i „Michałku z Pudełka od zapałek” autorstwa klasyka literatury dziecięcej Ericha Kästnera, tym razem zapraszamy na drugą część przygód Emila oraz „Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?”, czyli „My na wyspie Saltkråkan”. Audiobooków można posłuchać na antenie Radia dla Ciebie od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie – tuż po 11:00 i tuż po 16:00.

Codziennie po 11.00 posłuchajcie o nowych psotach „Emila ze Smalandii”. O tym, jak zakłada pułapkę na myszy, w którą wpada zupełnie ktoś inny, jak dzięki swojemu sprytowi zdobywa na jarmarku własnego konia nie mając grosza przy duszy i jak udaje mu się schwytać groźnego wilkołaka, który okazuje się… No właśnie kim? Sami się przekonajcie! Szybko! Bo na dodatek leci wielka kometa, która zamierza zmieść z powierzchni ziemi całą Smalandię!

O 16.05 natomiast na antenie RDC „Dlaczego kąpiesz się w spodniach wujku?”. To pełna przygód opowieść o beztroskich wakacjach, o których marzą wszyscy. Na urokliwą wyspę Saltkråkan, której nazwa po polsku to po prostu Słona Wrona, trafiają lekko szalony i roztrzepany powieściopisarz Melker wraz z czwórką dzieci: piękną córką Malin oraz synami Johanem, Niklasem i Pelem. Każdy z nich jest inny, każdy równie barwny i ciekawy świata, dzięki temu możecie być pewni, że przeżyjecie z nimi niezapomnianą wakacyjną przygodę!

Obie propozycje dla dzieci od wydawnictwa Jung-Off-Ska na antenie Radia dla Ciebie od poniedziałku do piątku, dwa razy dziennie!

Do usłyszenia na 101 FM w Warszawie, w pasmach lokalnych RDC oraz na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone