SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

„Jazz dla Ciebie”. Koncert Mateusza Krautwursta

"Jazz dla Ciebie" w RDC! Wystąpią Mateusz Krautwurst i Piotr Wrombel

Mateusz Krautwurst to wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Rekomendowany przez Urszule Dudziak w wywiadzie dla „Polityki” (nr. 13. z 29. marca 2008 r.) oraz dla „Życia Warszawy”(wydanie z7. marca 2008 r.). Z projektem The Positive wystąpił w koncercie „Debiuty 2008”, zdobył GRAND PRIXCarpathia Festival 2008, został finalista Vena Music Festival 2008/2010, wystąpił na Sopot TOP Trendy Festiwal 2009. Wygrał odcinek programu „Szansa na Sukces” z zespołem Poluzjanci (TVP, 2011). Jego głos i utwory znaleźć można na płytach innych artystów, lecz również w autorskiej odsłonie albumu The Positive (na płycie gościnnie Natalia Kukulska, Urszula Dudziak i Frenchy). W 2011 roku ukazała się postmodernistyczna powieść Mateusza „Pojednanie. Składanie do całości”.

Z końcem 2011 roku Mateusz Krautwurst został finalista The Voice of Poland z drużyny Kayah, czego skutkiem jest wydany przez Universal Music Polska singiel „Tego nam życzę” (marzec 2012 r.). 9 maja 2014 roku w Empikach ukazał się album jego autorski solowy album „Gdzieś Pomiędzy”. Jesienią 2014 roku Polskie Radio wydało album „Pokolenie 14/44”, na którym znalazły się dwa utwory współautorstwa Mateusza. Piosenka „Dlaczego nie mam takiej mocy” została wykonana wspólnie z Sobota, natomiast utwór „Ktoś Ty?” w duecie z Kasta. 21 listopada 2015 ukazał się singiel i teledysk „Something Special” zaśpiewany w duecie z Kasia Deren.

W 2016 roku Mateusz zrealizował autorski cykl wieczorów z muzyka improwizowana #openstage w centrum Warszawy, w którym na przełomie stycznia i maja wystąpili czołowi muzycy polskiej sceny muzycznej oraz m.in. Hania Stach, Kuba Moleda, Nick Sinckler, Ania Karwan, Grzech Piotrowski, a także goście z Londynu – Jnr Robinson (wokalista) oraz Oscar Stieler – pianista, który współpracował ze światowymi gwiazdami (Erykah Badu, Dwele, Taio Cruz, Macy Gray). W grudniu 2016 roku ukazał się wyjątkowy muzyczny projekt edukacyjny, który wieńczy 10-letnią pracę dydaktyczną Wakacji Artystycznych. Dwupłytowy album pt. „Wbrew grawitacji” zawiera 17 piosenek śpiewanych przez 21 najzdolniejszych uczestników tych warsztatów z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków oraz gości: Basi Kurdej-Szatan, Mietka Szcześniaka i Igora Herbuta. Producentem i wydawca tej płyty i współtwórca każdej z piosenek jest Mateusz Krautwurst. W kwietniu 2019 roku Mateusz Krautwurst otrzymał „platynowa płytę” za sprzedaż albumu Wojtka Sokoła, za gościnny udział wokalny oraz napisanie melodii refrenu w utworze „Lepiej jak jest lepiej”.

Warto dodać, że Mateusz Krautwurst jako 20-letni wokalista odbył trasę koncertowa po Wielkiej Brytanii (z dodatkowym koncertem w Salonikach w Grecji) z najpopularniejszym w Europie chórem gospel – The London Community Gospel Choir. Wystąpił wówczas z chórem podczas prestiżowej gali BBC UK Hall Of Fame (2006) pod batuta George’a Martina, a po pojawieniu się na scenie takich gwiazd jak James Brown, Pattie Labelle, Joss Stone, Prince czy Beyoncé.

Transmisja koncertu 22 lutego 2021 r. po godzinie 19.00. Zapraszamy!

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone