SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Frajdofon

Monika i Grzegorz Wasowscy/fot. RDC

Zapraszamy na spotkanie z naszymi upodobaniami w dziedzinie kultury, tej artystycznej i tej codziennej.

Gwarantujemy dużo muzyki. Jakiej? Każdej dobrej, od jazzu po haevy metal. Redaktor G nie ma w zasadzie uprzedzeń (może oprócz disco polo, zaś z czujną rezerwą podchodzi do country i reggae). Niezmiennie i bez przerwy chodzi po sklepach muzycznych, słucha, przegląda internet, wyszukuje i kupuje, kupuje. Chlubi się prawdopodobnie największym zbiorem płytowym w Polsce sfinansowanym z własnych funduszy;)

Opowiemy o tym, co lubimy: czytać, oglądać, z kim się spotykać, co nas zachwyca i co nas zniesmacza, na co wokół nas zwracamy uwagę.

Oczywiście nie zabraknie informacji o Jerzym Wasowskim, Jeremim Przyborze i wszystkim co się wokół Ich Twórczości zdarza – bo m.in.tym zajmuje sie Fundacja Wasowskich, którą od kilku lat prowadzimy.

Formuła – jak ją opisać? Mąż i żona – w pracy razem. Zamiast odpoczywać od siebie choć kilka godzin zajęć zawodowych – razem przygotowują i prowadzą program radiowy… Czasami jest to pomysł sympatyczny, rodzinny, a czasami karkołomny… Często jest zabawnie.

Frajdofon nawiązuje do naszej audycji Frajdek (który narodził się 26 lutego 2010 roku z naszej wspólnej miłości i sentymentu do radia, które przez lata (M-prawie 15, a G-prawie 40) uzewnętrznialiśmy w różnych formach w radiowej Trójce (z epizodami w Jedynce i Dwójce). Nadeszły zmiany, z grupą znajomych wymyśliliśmy Radio Wnet i powstała nasza audycja, którą mogliśmy na falach eteru internetowego prowadzić z ogromną radością i w poczuciu wolności. Trzy godziny muzyki wybieranej przez G oraz rozmów (specjalność M) z kulturalnymi, ciekawymi i inspirującymi gośćmi.

Co tydzień przez ponad 2 lata Frajdek cieszył uszy, a często i dusze (ślady są w przepastnym internecie). Nadeszły zmiany i rozstania. Reaktywacja Frajdka na kolejne 2 lata nastąpiła w radiu jazzfm, które opuściliśmy z żalem, by czas poświęcić na Wydawnictwo i Fundację). Mamy nadzieję, że Frajdofon da i Słuchaczom i nam odrobinę jasności i radości, która była domeną Frajdka.

Audycja na antenie RDC w każdą środę o godz. 19:00.

Kontakt:
na FB: Frajdek.Wasowscy;
mail: wasowscy.com@gmail.com | frajdofon@rdc.pl;
strona: wasowscy.com

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone