Tytus Brzozowski - architekt i akwarelista maluje Warszawę swoich marzeń - miasto palimpsest, jak z księgi baśni, pełne surrealistycznych elementów, intrygujących paradoksów i zaskakujących kontrastów, zdarzeń i nawarstwień historycznych. Artysta opowiedział o watkach oraz o jego najnowszym muralu, który namalował na pewnym biurowcu na stołecznej Woli.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1559)
Orkiestra Ludwika Sarskiego | Damian Szymczak i Piotr Tomala
Premiera singla zapowiadającego płytę Orkiestry Ludwika Sarskiego.
Goście:
Damian Szymczak i Piotr Tomala, dwóch artystów multiinstrumentalistów i kompozytorów
Tor kolarski „Orzeł” zostanie zabytkiem? | Kuba Czajkowski
Czy tor kolarski „Orzeł” z 1972 roku, projektu inż. Janusza Kalbarczyka zostanie wpisany do rejestru zabytków? Starają się o to społecznicy i aktywiści.
Maluchem, rowerem, pociągiem, z namiotem lub bez – podróżowanie Polacy zdają się mieć w genach. O tych dawnych sposobach podróżowania opowiada wystawa Fundacji Archeologia Fotografii, zatytułowana Chemare (co po rumuńsku oznacza wewnętrzną potrzebę, która motywuje nas do działania). Będzie o podróżach do Rumunii, ale nie tylko... znajdujemy w opisie, a w RDC opowiedziała o tym kuratorka Weronika Kobylińska.
Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki (księgarza i skrzypka) oraz Jakuba Wiśniewskiego (gitarzysty i tekściarza), którzy prowadzą również działalność literacką. Po czwartkowym koncercie-u nas w RDC