SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Z innej planety: zagadki lateralne

fot. RDC

Randy Johnson – 32-letni dróżnik kolejowy i kolekcjoner kart z baseballistami nie był szczególnie lubianym człowiekiem. Ludzie w miasteczku Moody w Teksasie uważali go za dziwaka. Przyjechał mniej więcej dwa lata temu znikąd, jak wszyscy tutaj – podstarzali beatnicy, wykolejeńcy… Ale wszyscy w miasteczku wiedzieli, że nie jest zupełnie normalny.

Zdarzały się dni, ba! nawet tygodnie, w których Randy popadał w paranoję. Wieczorem, tuż po zmroku, zamieniał swój dom w twierdzę. Szczelnie zamykał okna i starannie ryglował drzwi. Ale nie to było najdziwniejsze. Po zaryglowaniu drzwi Johnson brał sporej wielkości wiadro, nalewał do niego wody, po czym wrzucał doń klucz od drzwi wejściowych. Wiadro stawiał na szafie. Następnego dnia rano zdejmował wiadro z szały, wyławiał klucz z wiadra i otwierał dom. I tak przez tydzień albo dwa. Potem przerwa.

Z czasem ludzie przyzwyczaili się do jego dziwactwa, dlatego wiadomość, że 31 lipca 2015 roku znaleziono Johnsona martwego, wstrząsnęła całą ludnością Moody. Do miasteczka przyjechał ekipa FBI z samego Dallas. Po dwóch dniach przeszukiwania domu agenci federalni urządzili polowanie na wszystkie oposy w okolicy. Następnie zatrzymano miejscowego fryzjera Roberta Masona. Mason siedzi teraz w celi w więzieniu w Waco skazany za morderstwo. I właściwie nikt w całym Moody nie ma pojęcia dlaczego.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone