SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Z innej planety: zagadka lateralna

fot. RDC

ZAGADKA LATERALNA : Milczeć jak grób

Richard Fitzsimmons spadkobiercą fortuny rodu Blake’ów został dość przypadkowo. Nawet nie wiedział, że był z nimi spokrewniony. Nigdy też wcześniej nie miał okazji odwiedzić sławetnej rezydencji New South u ujścia rzeki Tawe ani poznać któregokolwiek z braci Blake.

Tak czy siak młody, wybitny, ale chorobliwie nieśmiały inżynier górniczy z dnia na dzień stał się bardzo bogatym człowiekiem. Na szczęście nie zatracił w sobie tej prostej kindersztuby, którą wyniósł z domu rodzinnego. W głębi duszy żywił wdzięczność dla swego dobrodzieja – Andrew Blake’a, którego wolą został dziedzicem majątku, dlatego też raz do roku, dokładnie w rocznicę śmierci ostatniego z Blake’ów, wysyłał na jego grób bukiet kwiatów z odręcznie napisaną notą.

Inna sprawa, że przez te kwiaty o mały włos nie zszedłby z tego świata! Jakoś tak dziesięć lat po objęciu majątku, przy okazji wizji lokalnej w sprawie lokalizacji dużej inwestycji przemysłowej, przyjechał do pewnej australijskiej miejscowości. O dziwo wszyscy mieszkańcy doskonale znali tam jego nazwisko, wiedzieli kim jest, skąd przybywa… i baaardzo chcieli go zabić. Kobiety pluły nań z obrzydzeniem, a dzieci rzucały kamieniami. Chwilę potem pojawili się mężczyźni z bronią palną i… zaczęło się robić gorąco! Właściwie tylko dzięki szybkiej reakcji ochroniarzy uszedł z życiem.

Zdruzgotany Fitzsimmons zlecił śledztwo, którego wyniki kompletnie go zaskoczyły. Winę za ten niemalże śmiertelny dlań błąd ortograficzny wziął ostatecznie na siebie. W sumie i tak wyszedł na tym szczęśliwie, bo przy okazji poznał miłość swego życia. Na miesiąc miodowy państwo młodzi wybierają się ponoć do Australii…

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone