SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Z innej planety: Zagadka Lateralna

fot. Pixabay

Zagadka Lateralna: TAŃCZ GŁUPIA TAŃCZ!

Podkomisarz Henryk Grundig od dłuższego czasu miał dojmujące poczucie odklejenia od rzeczywistości. Nie żeby wariował – można by rzec, że wręcz przeciwnie… Nie mógł pozbyć się tego uczucia, że to właśnie cały świat zwariował, a on jako jedyny pozostawał przy zdrowych zmysłach.

I coś w tym musiało być… Bo kiedy na wieży praskiej katedry pojawiła się niejaka Adrianna Tandberg, znana z pseudoartystycznych happeningów bezrobotna artystka-celebrytka tylko jeden Grundig miał jako takie pojęcie, co się dzieje.

W mig pojawiły się telewizje wraz z ekspertami próbującymi zinterpretować artystyczno-społeczno-polityczno-genderową wymowę tego happeningu. Zwłaszcza, że zanosiło się na widowiskową śmierćna chodniku. Grundig miał nieco inne podejście. Przede wszystkim wiedział, że najdalej za godzinę kobieta będzie musiała poprosić o wiadro. Dlatego na wszelki wypadek zabezpieczył aż trzy – starannie wymyte alkoholem. Dla pewności podzwonił też gdzie trzeba i przesłuchał kilku biznesmenów z pogranicza świata sztuki i technologii chemicznej.

Mając jako taką jasność, poszedł do kościelnego i – po wskazaniu odpowiedniego kontaktu – wyciągnął wtyczkę. Potem wystarczyło już tylko nieco cierpliwości – Adrianna jak po sznurku powędrowała za komisarzem prosto do radiowozu. Dzięki brawurowej akcji nikt nie zginął, Tandberg jest pod opieką lekarską, a telewizje… No cóż, pojechały szukać innego happeningu. Podobno ktoś znowu zapakował jakiś pomnik

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone