Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Program "Damy radę!" prowadzony przez Caritas Polska świętuje 10-lecie. Program jest adresowany do osób w wieku 25-35 lat, pozostających w kryzysie bezdomności, uzależnień i zagubienia życiowego. Gościem audycji był Janusz Sukiennik - koordynator programu "Damy Radę!" i Julita Chmiel - uczestniczka programu.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Religie
Odcinki podcastu (711)
-
O magazynie "Historia Kościoła", nowym dwumiesięczniku popularnonaukowym „Gościa Niedzielnego”
gość: Jacek Dziedzina - reaktor naczelny nowego pisma i wicenaczelny "GN"
-
03.12.2023
-
46 min 17 s
-
-
O wystawie JERZY NOWOSIELSKI i wątkach z jego twórczości dotyczących sfery abstrakcji i ikon
Gościem Roberta Łuchniaka był ks. prof. Łukasz Leonkiewicz, absolwent Instytutu Filozofii UW oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, filozof i teolog prawosławny.
-
26.11.2023
-
16 min 39 s
-
-
O religii, etyce i sekularyzacji
Gościem Roberta Łuchniaka był ks. prof. Andrzej Kobyliński - kierownik Katedry Etyki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
-
26.11.2023
-
27 min 47 s
-
-
Akcja „Trochę ciepła dla bezdomnego”
Po raz dziewiąty ruszyła akcja „Trochę ciepła dla bezdomnego”. Do końca lutego przyszłego roku patrole stołecznej Straży Miejskiej, zaopatrzone w żywność przekazaną przez Caritas Polska będą docierać do osób w kryzysie bezdomności.
Gościem audycji był Janusz Sukiennik, specjalista ds. projektów społecznych w Caritas Polska.
-
19.11.2023
-
24 min 13 s
-
-
O książce „12 historii o Jezusie, które rzucają nowe światło na rozumienie Ewangelii”
O książce „12 historii o Jezusie, które rzucają nowe światło na rozumienie Ewangelii” naszego gościa ks. Sławomira Abramowskiego i o cegiełce na budowę pierwszego w Warszawie kościoła dedykowanego św. Janowi Pawłowi II oraz Centrum Rodziny JP2.
-
19.11.2023
-
36 min 36 s
-
-
Caritas Polska wspiera mieszkańców Strefy Gazy
Gościem Roberta Łuchniaka był Dominik Derlicki, szef misji Caritas Polska dla Libanu i Syrii.
-
13.11.2023
-
20 min 53 s
-
-
Wernisaż wystawy w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa "Zwiastowanie"
O kolejnym wernisażu wystawy w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa "Zwiastowanie" Instytutu Kultury św. Jana Pawła II i Teologii Politycznej, zainaugurowanym w ubiegłym roku wystawami nowych obrazów Jezusa Miłosiernego wg wskazówek s. Faustyny.
Gościem Roberta Łuchniaka był Dariusz Karłowicz, kurator wystawy, pomysłodawca przedsięwzięcia "Namalować katolicyzm od nowa", prezes Fundacji Świętego Mikołaja, redaktor naczelny Teologii Politycznej.
-
13.11.2023
-
21 min 44 s
-
-
„Figurant”
O filmie „Figurant” Roberta Glińskiego opowieści o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę.
-
05.11.2023
-
25 min 59 s
-
-
Instytut Polonika
Instytut Polonika otacza opieką nekropolie pozostające poza granicami naszego kraju. Na 63 cmentarzach znajdujących się m.in. w Ukrainie, Łotwie, Francji, Rumunii czy w dalekiej Afryce zrealizowano projekty remontowo-konserwatorskie i inwentaryzatorskie przy polskich mogiłach.
Gościem Roberta Łychniaka była Dorota Janiszewska-Jakubiak, dyrektor Instytutu Polonika.
-
05.11.2023
-
20 min 10 s
-
-
O cyklu GEOGRAPHIA SACRA czyli Biblijnym szlakiem - Laodycea
Gościem Roberta Łuchniaka była prof. dr hab. Elżbieta Jastrzębowska z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
-
29.10.2023
-
52 min
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
157 odcinków
-
Miejsce za miejscem
346 odcinków„Miejsce Za Miejscem”- podróżniczo- muzyczny felieton Michała Szulima nadawany w każdy wtorek na antenie Radia Dla Ciebie, inspirowany jego autorską stroną internetową: www.MiejscezaMiejscem.blog.pl
-
360 stopni – info alert w RDC
22 odcinkiTo audycja poświęcona bezpieczeństwu RP, w szczególności zagrożeniom informacyjnym, operacjom hybrydowym oraz nowoczesnym wyzwaniom, z jakimi mierzy się Polska.
-
Co tam bzyka w polityce
344 odcinkiCóż tam panie w polityce? – tradycyjne pytanie Polaków Wyspiański wpisał nawet do „Wesela”. Bo Polacy od wieków chcą wiedzieć. Pewnie dlatego, że chcą być – nie tylko formalnym – podmiotem polityki, a nie wyłącznie jej przedmiotem. To fundament naszej wielowiekowej demokracji.