Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a, jedyna w Polsce organizacja wspierająca osoby z tą chorobą, przygotowała film pt. „Uważaj na słowa” w reżyserii Małgorzaty Suwały wyprodukowany przez Małgorzatę Borychowską. Ma on na celu pokazanie problemów z wykluczeniem, jaki często dotyka dzieci z zespołem Tourette’a.
Gośćmi audycji byli Małgorzata Borychowska, producentka i Piotrek Chojna, Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Przychodnia
„Przychodnia” to program, w którym zapraszamy słuchaczy do wysłuchania rozmów ze specjalistami. „Przychodnia” jest audycją dwugodzinną – pierwsza poświęcona będzie zdrowiu ludzkiemu, druga – zwierzęcemu. Lekarze, lekarze weterynarze, ale przede wszystkim słuchacze będą współtwórcami audycji. Liczymy na Państwa głos, na Państwa pytania lub podpowiedzi.
Odcinki podcastu (448)
-
„Tajemnice świata kotów”
Gościem Conrado Moreno była Weronika Penar, autorka książki „Tajemnice świata kotów”, doktorka nauk zootechnicznych, kocia behawiorystka i edukatorka, wykładowczyni, członkini Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Stworzyła markę Purr Science – naukowo o kotach, by przełamywać kocie stereotypy.
-
14.09.2024
-
50 min 38 s
-
-
HPV a rak szyi i głowy. O kampanii „Make Sense”
Gościem Conrado Moreno był prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii, Prezes Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi, Prezydent European Head and Neck Society
-
14.09.2024
-
51 min 04 s
-
-
Stan uzębienia czworonóg, a ich stan zdrowia
Gościem Conrado Moreno była dr n. wet. Katarzyna Jodkowska.
-
07.09.2024
-
47 min 59 s
-
-
O stygmatyzacji chorych z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego
Gośćmi Conrado Moreno byli:
- Urszula Szybowicz, prezes fundacji „Nie Widać Po Mnie”, koordynatorka projektów dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego,
- dr hab. med. Dominika Dudek, psychiatra, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
-
07.09.2024
-
47 min 59 s
-
„Wilczy bilet”
O kampanii społecznej na rzecz bezdomnych zwierząt. „Wilczy bilet” opowiedziała Beata Krupianik, działaczka społeczna na rzecz zwierząt, prezeska Fundacji „KARUNA - Ludzie dla Zwierząt”.
-
31.08.2024
-
48 min 20 s
-
-
„Życie nadal jest fajne”
Europejskie Biuro Światowej Organizacji Zdrowia opublikowało raport o życiu seksualnym nastolatków. Analiza wykazała, że młodzi ludzie coraz częściej uprawiają seks bez zabezpieczenia. Jak oszacować ryzyko zakażenia HIV? O projekcie pod nazwą „Życie nadal jest fajne”, finansowanym ze środków przyznanych w konkursie Pozytywnie Otwarci opowiedział Waldemar Rejch, który pracuje przy telefonie zaufania, Biuro Organizacyjne Pozytywnie Otwarci.
-
31.08.2024
-
45 min 40 s
-
-
Stop łańcuchom, pseudohodowlom i bezdomności zwierząt
Zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Stop łańcuchom, pseudohodowlom i bezdomności zwierząt” na półmetku – coraz mniej czasu na zebranie 100 000 podpisów! Jeszcze tylko przez nieco ponad miesiąc można składać podpisy pod projektem, który ma szansę raz na zawsze ukrócić cierpienie zwierząt domowych w Polsce. Organizatorzy apelują o pełną mobilizację i liczą na pomoc wszystkich tych, którym nie jest obojętny los czworonogów.
Cezary Wyszyński, Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva.
-
24.08.2024
-
32 min 58 s
-
-
Groźny Krztusiec i COVID powracają
Gościem Conrado Moreno był Paweł Grzesiowski, GIS.
-
24.08.2024
-
37 min 38 s
-
-
O ratowaniu zwierząt przez „Serce w futrze”
Gośćmi Conrado Moreno były Monika Majchrzyk-Pyzinska oraz Agnieszka Majchrzyk, które pomagają zwierzętom w potrzebie i zrywają łańcuchy. Działają na terenie Radomia.
-
17.08.2024
-
49 min 35 s
-
-
Jak powinniśmy udzielać pierwszej pomocy?
Udzielenie pierwszej pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej utracie życia lub zdrowia jest prawnym obowiązkiem każdego obywatela. Jak powinniśmy udzielać pomocy osobie w potrzebie, tak by pomóc, a nie zaszkodzić?
Jak należy rozumieć obowiązek udzielenia pierwszej pomocy? Jak reagować w wyniku bycia świadkiem wypadku drogowego do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego lub służ porządkowych? Czy możemy podawać leki? Jak w świetle prawda rozumieć możliwość podania leku na receptę, jak adrenaliny osobie która doznała wstrząsu anafilaktycznego?Gość: Ariel Szczotok – ratownik medyczny, pielęgniarz, w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej opieki. Członek zespołu perfuzjonistów i koordynatorów mechanicznego wspomagania serca Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie.
-
17.08.2024
-
49 min 18 s
-
PODCASTY