Historie z szuflady
Audycja Wojciecha Marczyka, w której szczegółowo omawiane są wydarzenia zapomniane lub nieznane. Rocznice, ludzie, konsekwencje wydarzeń, problemy wiary, związki przedmiotów z ludźmi, a także książki historyczne.
Trenażery medycyny pola walki, sprzęt ratujący życie i lekarstwa od WUM dla Ukrainy. Polscy ratownicy i specjaliści z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego tworzą ośrodek szkoleniowy medycyny ratunkowej w Ukrainie.
Profesor Zbigniew Gaciong, Rektor WUM i prof. Robert Gałązkowski, kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego i dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podpisali porozumienie o współpracy dotyczące wsparcia w zakresie szkoleń z medycyny pola walki.
Umowa zakłada stworzenie ośrodka szkoleniowego w Klinicznym Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano-Frankiwsku. W ramach porozumienia możliwa będzie współpraca w zakresie szkolenia kadr medycznych z medycyny pola walki, a także wsparcie sprzętowe.
Gościem Grzegorza Chlasty był prof. Zbigniew Gaciong – rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii, Centralny Szpital Kliniczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Poranek RDC
Spotykamy się o poranku z ciekawymi, mądrymi gośćmi. Jest i poważnie i z przymrużeniem oka, a czasem zaczepnie.
Gośćmi Roberta Łuchniaka byli: Antoni Trzmiel (TVP i RDC), Marcin Piasecki (Rzeczpospolita i Parkiet), Agaton Koziński.
25.09.2023
21 min 29 s
Otwarcie Muzeum Historii Polski. Najważniejszym elementem Muzeum Historii Polski będzie przyszła wystawa stała, przedstawiająca opowieść o ponadtysiącletniej historii polskiego narodu oraz polskiego państwa.
Gościem audycji był Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
25.09.2023
18 min 10 s
O chemicznych śladach aktywności człowieka w jaskiniach jurajskich i o badaniach, które prowadzą archeolodzy w Wydziału Archeologii UW opowiedziała Natalia Gryczewska — doktorantka Wydziału z Katedry Archeologii Epoki Kamienia.
25.09.2023
16 min 41 s
Na przegląd prasy zaprasza Robert Łuchniak.
25.09.2023
13 min 05 s
Gośćmi Grzegorza Chlasty byli: Eliza Olczyk (Wprost), Piotr Semka (Do Rzeczy), Michał Płociński (Rzeczpospolita).
22.09.2023
24 min 33 s
Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka Platformy Obywatelskiej.
22.09.2023
16 min 55 s
Są już znane Perełki Warszawy 2023 - to zwycięskie trasy spacerowe w corocznym konkursie organizowanym przez miasto. W rywalizacji uczestniczyło ponad siedemdziesięciu uczestników z propozycjami wycieczek po różnych dzielnicach stolicy, od Wawra po Bemowo. Najwięcej głosów zdobyła trasa autorstwa pani Moniki Heiler-Sadek - “Filmowe Ulice Śródmieścia”, która koncentruje się na miejscach będących tłem dla kadrów filmowych i serialowych, takich jak “Miś”, “Pianista”, czy “Brunet wieczorową porą”. Drugie miejsce zajął pan Robert Jesionek ze spacerem bocznymi uliczkami Nowego Miasta, które kryją wiele romantycznych i zacisznych zaułków. Podium zamyka pan Michał Woźniak z trasą po Żoliborzu, na której znajdziemy m.in. urokliwy park okalający cytadelę i przedwojenne wille. Wśród finałowej dziesiątki znalazły się jeszcze m.in. szlaki spacerowe po Bródnie, Saskiej Kępie, Mariensztacie, Włochach i Woli.
Gościem Grzegorza Chlasty był Łukasz Kopeć ze Stołecznego Biura Turystyki.
22.09.2023
14 min
Na przegląd prasy zaprasza Grzegorz Chlasta.
22.09.2023
13 min 03 s
Gośćmi Grzegorza Chlasty byli: Bogusław Chrabota (Rzeczpospolita), Piotr Grzybowski (Niedziela), Jarosław Włodarczyk.
21.09.2023
25 min 58 s
Gościem Grzegorza Chlasty był Radosław Fogiel - przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, poseł na sejm i kandydat do sejmu, okręg nr 17, lista nr 4 i miejsce nr 4 na liście Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.
21.09.2023
19 min 18 s
PODCASTY
Audycja Wojciecha Marczyka, w której szczegółowo omawiane są wydarzenia zapomniane lub nieznane. Rocznice, ludzie, konsekwencje wydarzeń, problemy wiary, związki przedmiotów z ludźmi, a także książki historyczne.
10 800 sekund intensywnego treningu mózgu
„Obrazy Ameryki” to cykl audycji poświęconych powstaniu, rozwojowi i współczesnym problemom Stanów Zjednoczonych. Chcemy pokazać, skąd wzięła się potęga państwa powstałego zaledwie 400 lat temu, ale nie będzie to nużący wykład w odcinkach, lecz prezentacja wybranych momentów z historii i współczesności Stanów Zjednoczonych, ubarwiona anegdotami i ciekawostkami.