Życie jak w Madrycie
Audycja „Życie jak w Madrycie” jest audycją o życiowych przepisach na szczęśliwe życie, a podstawą tego szczęścia mają być pasje
- Można byłoby sobie wyobrazić tabliczkę, która nie byłaby w żaden sposób wyzywająco duża, ale stwierdzająca historyczny fakt, że w tym miejscu zginął generał Iwan Czerniachowski - mówi Piotr Semka z Do Rzeczy.
Kilka dni temu ambasador rosyjski w Polsce, Siergiej Andriejew, złożył kwiaty w miejscu, w którym stał monument poświęcony Iwanowi Czerniachowskiemu. Przed ogrodzeniem, które oddziela teren po zdemontowanym obelisku pojawiło się kilkunastu rosyjskich dyplomatów. Kwiaty złożył rosyjski ambasador Siergiej Andriejew i rosyjski attaché wojskowy Valery Nazarow, a także radni z położonego w obwodzie kaliningradzkim Czerniachowska.
О памятных мероприятиях в связи с 72-й годовщиной гибели генерала И.Д.Черняховского в г.Пененжно https://t.co/c9q6vRyr8U pic.twitter.com/HoSU3Qwcq7
— Russian Embassy, PL (@rusemb_pl) 21 lutego 2017
- Można byłoby sobie wyobrazić tabliczkę, która nie byłaby w żaden sposób wyzywająco duża, ale stwierdzająca historyczny fakt, że w tym miejscu generał Iwan Czerniachowski zginął - komentuje na antenie RDC Piotr Semka z Do Rzeczy. - Na pewno jeżeli Rosjanie będą kłaść kwiaty w miejscu, w którym nie będzie nic, to będzie oczywiście to zarzewiem. O ocenę tego wydarzenia zapytaliśmy także Marcina Piaseckiego z Rzeczpospolitej i Jerzego Domańskiego z Tygodnika Przegląd: [audioplayer file="http://www.rdc.pl/wp-content/uploads/2017/02/czerniachowski-semka.mp3" naglowek="Posłuchaj" float="left" szerokosc="100%"]
Pomnik sowieckiego generała Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie rozebrano 1,5 roku temu. W rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, w symbolicznym geście, z monumentu zdjęto popiersie. Uznany za bohatera ZSRR generał Iwan Czerniachowski ponosi odpowiedzialność za aresztowanie kilku tysięcy żołnierzy AK na Wileńszczyźnie i śmierć wielu z nich w sowieckich obozach. Strona rosyjska wyraziła głośny protest.
@rusemb_pl O uroczystościach z okazji 72. rocznicy śmierci generała I.D.Czerniachowskiego w Pieniężnie https://t.co/sLnAhy2tda pic.twitter.com/L9rMy4VkDV — Russian Embassy, PL (@rusemb_pl) 21 lutego 2017
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Poranek RDC
Spotykamy się o poranku z ciekawymi, mądrymi gośćmi. Jest i poważnie i z przymrużeniem oka, a czasem zaczepnie.
Goście:
13.05.2025
27 min 02 s
Gość:
13.05.2025
22 min 01 s
Na przegląd prasy zaprasza Grzegorz Chlasta.
13.05.2025
01 min 50 s
Goście:
12.05.2025
25 min 04 s
Traktat o wzmocnionej współpracy i przyjaźni polsko-francuskiej, podpisany 9 maja 2025 roku w Nancy, zakłada nie tylko kooperację militarną obu krajów (w Polsce stacjonują francuskie samoloty), ale także współpracę ich przemysłów obronnych.
Co Francja i Polska mogą zaoferować sobie nawzajem?
Gość:
12.05.2025
18 min 30 s
Gość:
12.05.2025
19 min 09 s
Na przegląd prasy codziennej zaprasza Robert Łuchniak.
12.05.2025
15 min 01 s
Goście:
09.05.2025
25 min 39 s
Wracamy do tematu sfałszowanych podpisów w Otwocku. Tym razem naszym gościem była Jolanta Koczorowska przewodnicząca struktur Platformy Obywatelskiej w Powiecie Otwockim.
09.05.2025
18 min 42 s
Już 13 maja 2025 rozpoczyna się nowa edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Pruszkowa. Tym razem w zupełnie nowej, wyjątkowej formule, która daje mieszkańcom jeszcze więcej możliwości wpływu na rozwój miasta i swoich najbliższych okolic! Pieniądze na projekty będą rozdawane według innowacyjnego algorytmu stworzonego przez naukowców.
Gość:
09.05.2025
16 min 26 s
PODCASTY
Audycja „Życie jak w Madrycie” jest audycją o życiowych przepisach na szczęśliwe życie, a podstawą tego szczęścia mają być pasje
Cezary Polak wraz z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza do słuchania wspólnej audycji „Sport na wirażach historii. Z lamusa Muzeum Sportu i Turystyki”. To historie, o których nie uczą w szkołach. Audycja w każdą sobotę po 7:00