Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie fizyczne czy brak świadomości o zagrożeniach mogą prowadzić do urazów, takich jak skręcenia, złamania czy urazy kolan.
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i spędzić zimę bez wizyt na oddziale ortopedycznym? O tym opowiedział Piotr Branczewski, chirurg ortopeda z ponad 15 letnim stażem pracy, członek Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz ESSKA-Europen Society for Sports Traumatology, współpracujący z centrum medycznym Medic Park
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4219)
-
Jak porozumieć się z nastolatkiem? Relacje rodzic - nastolatek okiem psycholożki
Jak spędzać wspólnie czas, negocjować zasady i wdrożyć w życie strategie, które pomogą rodzicom lepiej komunikować się z dziećmi, rozwiązywać konflikty i wzmacniać wzajemne zaufanie? O tym Paulina Pawłowska, psycholożka, która pracuje z dziećmi i nastolatkami, a na Instagramie prowadzi profil psychoedukacyjny @psychologiczna_pl. 21 stycznia ukazała się jej książka "Jak porozumieć się z nastolatkiem. 10 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy rodzic" - poradnik dla rodziców nastolatków, oferujący praktyczne wskazówki, jak budować empatyczną relację z dziećmi w okresie dojrzewania.
-
26.01.2025
-
15 min 51 s
-
-
Kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Już jutro, 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Europejska Sieć Pamięć i Solidarność zachęca do włączenia się w obchody i wspólne upamiętnianie tego dnia poprzez udostępnienie w mediach (tradycyjnych, internetowych, społecznościowych) poruszającego spotu opowiadającego o ilustracjach Mieczysława Kościelniaka – artysty więzionego w Auschwitz. Spot przypominający twórczość malarza, grafika, autora około 300 prac dokumentujących życie więźniów w obozie, jest punktem otwierającym kampanię edukacyjno-informacyjną, której celem jest upowszechnianie wiedzy o Zagładzie. Pakiet edukacyjny, artykuły naukowe, mapka interaktywna, materiały audiowizualne – to tylko niektóre z zaplanowanych aktywności. Ponadto w roku 2025, w którym świętujemy 80-lecie zakończenia II wojny światowej, Europejska Sieć Pamięć i Solidarność ogłasza niezwykły konkurs dla uczniów i nauczycieli, zachęcający do rozmów ze świadkami historii.
O szczegółach obu inicjatyw opowiedział Rafał Rogulski, dyrektor Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.
-
26.01.2025
-
12 min 32 s
-
-
Niech mówią ci, którzy tam byli
"Niech mówią ci, którzy tam byli" – zapowiedź pokazu filmów i spotkania z ocaloną z okazji 80. rocznicy wyzwolenia Auschwitz i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu
goście: Małgorzata Grygiel - współautorka filmów i dr hab. Andrzej Zawistowski, prof. SGH, prof. Instytutu Pileckiego
-
25.01.2025
-
22 min 26 s
-
-
Historia jednej sceny | „Twin Peaks”
Odcinek poświęcony serialowi „Twin Peaks” Davida Lyncha.
-
25.01.2025
-
09 min 29 s
-
-
Nowe wystawy m.in. w ramach cyklu „Otwieramy się! w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
goście: Marianna Dobkowska dyrektorka ds. programu i kuratorka Sara Szostak
-
25.01.2025
-
23 min 58 s
-
-
Nabór do Nagrody Przewroty
Rozpoczął się nabór do Nagrody Przewroty, która przyznawana jest za nowatorskie inicjatywy edukacyjne. Poszukiwani są twórcy małych i wielkich przewrotów w edukacji, prowadzonych w szkole i w domu, w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Mogą się zgłaszać zarówno zespoły, jak i osoby indywidualne, pracujące na uczelniach, w szkołach, fundacjach, stowarzyszeniach, start-upach, samorządach, instytucjach kultury czy działające na własną rękę.
O szczegółach opowiadał nasz gość Katarzyna Nowicka, rzeczniczka Centrum Nauki Kopernika
-
25.01.2025
-
19 min 38 s
-
-
Żoliborski Dom Kultury i projekt "Radio Marymont"
"Radio Marymont" to projekt, który zbiera rozmaite żoliborskie głosy i historie. Jak piszą o nim sami twórcy: "Portretujemy ludzi i miejsca. Zaczęliśmy od stworzenia audioreportażu „ABC bazarku” i warsztatów fotograficznych. Dlaczego interesują nas bazary? Rozmawialiśmy o tym z mieszkańcami Żoliborza na bazarku pod Halą Marymoncką. Zmieniliśmy pawilon nr 27 w małe studio nagrań i miejsce spotkań. Chcemy zaprezentować Wam wystawę fotografii i zaprosić do wysłuchania nagrań w formie słuchowiska". Wernisaż wystawy i odsłuch odbędzie się w środę 22.01 o godz. 18.00, a szerzej o "Projekcie Marymont" opowiedziały: Iwona Mirosław-Dolecka, dyrektor Żoliborskiego Domu Kultury oraz Aleksandra Domaradzka, koordynatorka projektu.
-
19.01.2025
-
17 min 19 s
-
-
Wspólne mapowanie Uniwersytetu - Otwarty Kampus UW
Gdzie znajduje się największa aula na UW? Który budynek ma najdłuższą historię? Gdzie na UW jest prawdziwa armata? Jak wejść do ogrodu na dachu przy Browarnej? W którym miejscu znaleźć pokój do pracy cichej, gdzie jest poczta albo przychodnia? Otwarty Kampus to część Projektu Powiśle zrealizowanego przez studentki Instytutu Kultury Polskiej UW i Zespołu Sztuk Społecznych we współpracy z Centrum Cyfrowym UW. Platforma powstała z myślą nie tylko o studentach, lecz także mieszkańcach stolicy i turystach. Platforma stale się rozwija, a w grudniu ruszył jej nowy etap: Wspólne mapowanie Uniwersytetu. Każdy może zaproponować nowy punkt na uniwersyteckiej mapie. O szczegółach projektu "Otwarty Kampus" opowiedziały Natalia Gretzyngier i dr Zofia Dworakowska z Instytutu Kultury Polskiej UW.
-
19.01.2025
-
10 min 32 s
-
-
Piramidy finansowe - jak się przed nimi ustrzec?
Czym są piramidy finansowe? Jakie są różnice między piramidami finansowymi a sprzedażą bezpośrednią? Jak konsumenci mogą weryfikować piramidy finansowe? Gdzie szukać informacji? Początek roku to często okres wzmożonej działalności piramid finansowych. O tym, w jaki sposób ustrzec się przed zagrożeniami mówił Tomasz Muras, dyrektor generalny Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.
-
19.01.2025
-
26 min 02 s
-
-
Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych
Gośćmi audycji były:
- Joanna Bogdanowicz-Antos, prezeska Fundacji Zdrowego Postępu i pomysłodawczyni Kodeksu Wrażliwości w mediach społecznościowych
- Joanna Daniel, psycholog Centrum Zdrowia Psychicznego Mindhealth
-
18.01.2025
-
14 min 32 s
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
1 odcinek
-
Trzeba marzyć
980 odcinkówNadajemy o nas, o naszych muzycznych przyjaciołach. Nadajemy utwory, których nie usłyszycie w „mainstreamowych” mediach. Nadajemy pozytywne myśli. Gdziekolwiek Was zastajemy w te poniedziałkowe wieczory, dobrze jest wiedzieć, że nas słuchacie!
-
„Miałem dobre wzorce”. Marcus Miller w ekskluzywnym wywiadzie dla RDC
1 odcinek -
Czas na reportaż
33 odcinkiTo audycja, w której prezentujemy reportaże wybrane z bogatej oferty Polskiego Radia – utwory premierowe i archiwalne.