Jak skutecznie przekonywać obywateli do wspierania działań proekologicznych? Jak poczucie tożsamości narodowej wiąże się ze stosunkiem do polityki łagodzenia skutków zmian klimatu? Odpowiedzi na takie pytania szukał zespół naukowców pod kierunkiem prof. Aleksandry Cisłak-Wójcik, psycholożki z Uniwersytetu SWPS.
O ogólnopolskiej akcji wsparcia zwierzaków z ponad 70 schronisk w całej Polsce. #CharytatywnaChoinka2023 trwa do 27 grudnia. Gośćmi Beaty Jewiarz były Natalia Karolak i Klaudia Monica-Bogros, Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt.
Kaja Prusinowska i Przystanek „Świetlica”, czyli o organizacji, która od dawna wspiera, pomaga, organizuje różne wycieczki, zabawy i robią wiele wiele dobrego dla dzieci uchodźców.
Średnia długość podróży elektryczną hulajnogą w Warszawie trwa 8 minut, natomiast rowerem miejskim 14,5 minuty – wynika z raportu na temat mikromobilności opublikowanego przez Urząd m.st. Warszawy. Autorzy raportu przeanalizowali 15 milionów przejazdów w latach 2021-2022.
Gościem Beaty Jewiarz był Krzysztof Gubański, socjolog miasta, Urząd miasta st. Warszawy.
UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, ogłosiła, że Lena Grochowska i Władysław Grochowski z Polski zostali regionalnymi zwycięzcami przyznawanej przez UNHCR za pomaganie uchodźcom tegorocznej Nagrody Nansena w kategorii „Europa”. Zostali uhonorowani za udzielanie schronienia i wspieranie uchodźców w Polsce oraz zapewnienie możliwości zatrudnienia i bezpiecznego schronienia ludziom w potrzebie.