Wiadomości
Posłuchaj z regionu
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4016)
-
Nagroda Literacka Nike 2024
Gość: Radosław Romaniuk, literaturoznawca, pisarz, eseista, krytyk literacki, członek kapituły Nagrody Literackiej Nike 2024
-
06.10.2024
-
22 min 39 s
-
-
O tajemnicach grzybów, ich ochronie i sezonie na grzybobranie
Początek października to idealny czas na grzybobranie. W ostatnim tygodniu w polskich lasach nastąpił prawdziwy wysyp prawdziwków, maślaków, borowików i kań. O tajemnicach grzybów, ich ochronie i sezonie na grzybobranie opowiadał prosto z Puszczy Białowieskiej mykolog Michał Gorczak z Instytutu Biologii Ewolucyjnej UW i Polskiego Towarzystwa Mykologicznego
-
06.10.2024
-
16 min 22 s
-
-
"Jak mówić o badaniach naukowych, aby inni chętnie słuchali?"
Jak mówić o trudnych naukowych zagadnieniach, tak aby ogół społeczeństwa mógł także to zrozumieć? Na czym polegają trudności? Jakie wyzwania stoją przed naukowcami na drodze do skutecznej komunikacji ze społeczeństwem? Czy w ogóle warto mówić o Noblach w sposób uproszczony, czy lepiej skupić się na precyzyjnym komunikacje kierowanym wyłącznie do innych badaczy? O tym rozmawialiśmy z Łukaszem Badowskim, doktorem fizyki, edukatorem, nauczycielem, autorem audycji "Z innej planety" i "Pan od przyrody" w RDC
-
06.10.2024
-
20 min 22 s
-
-
Warszawska Jesień Poezji
O 52. Warszawskiej Jesieni Poezji i 75-leciu Domu Literatury w Warszawie. Obchodom towarzyszy specjalna wystawa.
Gośćmi audycji byli:
- Anna Hejman, dyrektorka Fundacji Domów Literatury i Domów Pracy Twórczej
- Grzegorz Trochimczuk, prezes Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich
-
05.10.2024
-
23 min 52 s
-
"Historia jednej sceny" Cezarego Polaka | "Czas Apokalipsy"
"Historia jednej sceny" Cezarego Polaka, czyli zapraszamy Państwa do wysłuchania opowieści o fragmentarycznej historii X Muzy, o historii jednej filmowej sceny. Dziś "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli.
-
05.10.2024
-
21 min 32 s
-
-
Zagrożenia zdrowotne związane z powodzią
Jakie są zagrożenia zdrowotne związane z powodzią? Jak można im zapobiegać dzięki profilaktyce i wsparciu medycznemu? Dlaczego Polska Misja Medyczna prowadzi akcję szczepień przeciwko tężcowi w ramach profilaktyki popowodziowej?
Gośćmi audycji byli:
- Justyna Stępień, PMM
- Norbert Kwiatkowski, PMM
-
05.10.2024
-
11 min 46 s
-
Festiwal Filmowy Maklaka
Trwa Festiwal Filmowy Maklaka i jego Przyjaciół w KDK Hugonówka w podwarszawskim Konstancinie Jeziornie.
Gośćmi audycji byli:
- Krystyna Podleska - aktorka, „dziewczyna Misia”
- Stanisław Pieniak- dyrektor artystyczny, reżyser, scenarzysta i montażysta filmów dokumentalnych
-
05.10.2024
-
23 min 16 s
-
40. rocznica śmieci Jerzego Wasowskiego
29 września mija 40. rocznica śmieci Jerzego Wasowskiego - jego twórczość przypomniał pianista Bogdan Hołownia.
-
29.09.2024
-
17 min 21 s
-
-
Koncert na rzecz Powodzian
W piątek 4 października o godz. 19.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej w Warszawie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz powodzian. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszają.
JE Biskup Polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz, Polski Chór Kameralny oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Wstęp wolny, w trakcie koncertu Caritas Polska prowadzić będzie zbiórkę datków.
O idei i programie koncertu opowiedział Jan Łukaszewski, dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.
-
29.09.2024
-
12 min 03 s
-
-
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. O pomysłach na uczczenie tego święta, o zaletach wspólnego, rodzinnego czytania oraz o tym, czym jest czytanie wrażeniowe opowiedziała Małgorzata Swędrowska - autorka koncepcji czytania wrażeniowego, nauczycielka, trenerka, pedagożka, autorka książek edukacyjnych dla dzieci i publikacji dla nauczycieli, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.
-
29.09.2024
-
16 min 29 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
250 odcinków
-
Smaki świata
81 odcinków -
Z Łosiem przez las
317 odcinkówAudycja przyrodnicza, mówiąca o lesie, zarówno pod kątem jego uroków, edukacji ekologicznej, biologii lasu, jak i jego społecznego znaczenia. W programie również o miejscach historycznych, znajdujących się na obszarach leśnych. Audycja powstaje przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie (RDLP Lublin), w ramach kampanii promocyjnej Lasów Państwowych „Dla Lasu, Dla Ludzi” i nie tylko.
-
Animalista
504 odcinki