Rozmowa z Tomaszem Zeliszewskim, perkusistą, autorem tekstów, kompozytorem, producentem i menedżerem, liderem zespołu Budka Suflera po śmierci Romualda Lipki.
Szukamy intrygujących książek, spektakli teatralnych, sensów filmowych i wystaw, które polecają twórcy i specjaliści z różnych dziedzin kultury. Przedstawiamy ludzi kreatywnych, którzy pomagają ludziom od lat t do 105 korzystać ze wszystkich uroków życia.
Odcinki podcastu (3946)
O singlu Arpeggio in D minor, reinterpretacji utworu autorstwa Zuzanny Całki
O singlu Arpeggio in D minor, reinterpretacji utworu autorstwa Zuzanny Całki. Pierwotnie został napisany na violę da gamba przez jednego z uczniów Bacha, Karla Friedricha Abela i jest częścią projektu, eksperymentu twórczego eksplorującego nowe techniki gry na fortepianie oraz kompilacji „Echoes”
Krótka piosenka o przemijaniu, czyli Pospieszalscy śpiewają poezję Zbigniewa Herberta, snując egzystencjalną refleksję i przywołując muzyczne echo epoki dzieci-kwiatów.
Gośćmi Roberta Łuchniaka byli Katarzyna Chacińska i Aleksandra Skiepietrow z Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy oraz Paweł Piwowar, zastępca dyrektora biblioteki.
Festiwal Piosenki Autorskiej Cała Jaskrawość to projekt artystyczny, którego ma promować młodych twórców piosenek literackich, kompozytorów i autorów tekstów, którzy jednocześnie są ich wykonawcami.
Projekt ma charakter edukacyjny i jednocześnie konkursowy, a festiwal podsumowali
Rozmowa o Grand Festival Róbrege Róbczad 2024, który jest najstarszym festiwalem muzyki niezależnej w Warszawie i od 41 lat dedykowanym twórczości z pogranicza gatunków reggae, punk, jazz, rap, alternatywa.
Gośćmi audycji byli Sara Brylewska oraz Mateusz Wardyński z zespołu Asthma.
Marcin Januszkiewicz opowiedział o nowym singlu „Bez spinki” i widowisku muzyczno-multimedialnym „Pokolenie Y. Marcin Januszkiewicz w piosenkach Jacka Cygana”.
O pierwszej prywatnej filharmonii w Polsce | Sylwia Lorens i Mikołaj Blajda
Filharmonia Futura, czyli o pierwszej prywatnej filharmonii w Polsce, tworzonej przez parę (w życiu i na scenie) Sylwię Lorens, śpiewaczkę i Mikołaja Blajdę, dyrygenta i aranżera. Spod ich ręki wyszedł m.in. projekt Symphonica - rock symfonicznie.
O cyklu „Sylwetki", nowej serii dokumentalnych portretów inspirujących postaci, które odcisnęły swoje piętno w świecie kultury, sztuki, sportu i życia codziennego (rozpocznie się 9 października o godz. 19:00 przedpremierowym pokazem filmu „Wanda Rutkiewicz. Ostatnia wyprawa”)
Gościem audycji był Karol Piekarczyk, dyrektor artystyczny Against Gravity.