Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1346)
„Brat generała. Jerzy Sosnkowski (1893–1954)”
Gościem Cezarego Polaka był Dariusz Błaszczyk – autor książki „Brat generała. Jerzy Sosnkowski (1893–1954)”.
W kinie Iluzjon rusza przegląd twórczości Grzegorza Królikiewicza (1939-2017), jednego z najciekawszych polskich reżyserów powojennych. O ojcu opowiedział Jacek Raginis- Królikiewicz.
O projekcie rewitalizacji Państwowego Gospodarstwa Rolnego Martyny Kędrzyńskiej
Projekt rewitalizacji Państwowego Gospodarstwa Rolnego przygotowany przez Martynę Kędrzyńską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, zdobył główną nagrodę w konkursie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.