SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Odkrywamy Mazowsze: sport

Na Mazowszu poza słynną warszawską Legią, Wisłą Płock czy Zniczem Pruszków, w każdy weekend w szranki staje kilkaset drużyn piłkarskich. Trzeba przyznać, że chłopaki mają charakter i gryzą trawę w każdej lidze…

Pytanie 1:

Proszę słuchać uważnie… Gryf Kownaty Żędowe, Spójnia Mała Wieś, Tamka Dzierzgowo,  Orlęta Baboszewo Kryształ Glinojeck, Gladiator Słoszewo ,Naprzód Skórzec, Granat Skarżysko, Milan Milanówek, czy Juventus Tuszyn – Żyżyniak Żyżyn, ale i Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna. Przeczytałem przed chwilą 12 nazw klubów piłkarskich z Mazowsza… Wygrywa ten, kto się dodzwoni jako pierwszy i powtórzy chociaż trzy z nich.

Pytanie 2:

Mazur Karczew to drużyna, która osiągnęła należytą sławę na Mazowszu – dotarli nawet kiedyś do 1/8 finału Pucharu Polski. Jak państwo myślą, skąd na Mazowszu nazwa drużyny – Mazur?

a) W Karczewie żyli mieszkańcy z Mazur
b) Mazur – od nazwiska burmistrza
c) Mazur – to inaczej Mazowszanin

Pytanie 3:

Pogoń  Siedlce to drużyna powstała w 1944 roku. W herbie natomiast ma Pogoń. Pogoń to natomiast rycerz na koniu – herb Wielkiego Księstwa Litewskiego, będący równocześnie tradycyjnym symbolem narodowym Litwy i Białorusi. Herb był używany również jako element Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Pogoń miała i ma do dziś w herbie najstarsza drużyna piłkarska która powstała w Polsce… Jak nazywa się ta drużyna?

Pytanie 4:

Jak sami słyszymy nie tylko wielkie kluby takie jak Legia, Polonia czy Wisła Płock mają najstarsze tradycje. Niewielu też pamięta, że to nie Polonia czy Legia są najstarszymi zespołami w Warszawie i na Mazowszu. Czy wiedzą państwo jak nazywał się najstarszy klub piłkarski w stolicy?

a) Polonia
b) Drukarz
c) Korona

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone