Tym razem w audycji Dariusz Falana opowiedział, gdzie w Czersku można znaleźć fototapetę i czemu królowa Bona pokochała te tereny, a Agata Sobczak, dyrektorka Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich przybliżyła nam uroki Wołomina.
Jakie miasto najlepiej odwiedzić na jesienną chandrę? Co kryje się w mroku miasta?
Zaplanuj z nami swój tydzień! W audycji "Mazowieckie Kulturalnie" przedstawiamy nasz autorski wybór najciekawszych wydarzeń z całego województwa.
Dziś Gosia Brożek z Big Festivalowski zdradziła, jakie miasto najlepiej odwiedzić na jesienną chandrę, a Artur Pomierny, pisarz i założyciel pierwszego wydawnictwa literackiego w Mińsku Mazowieckim opowiedział, co kryje się w mroku miasta.
O tym, co kryje się w Puszczy Kampinoskiej? | O wielkim sercu mieszkańców Pruszkowa i okolic
W audycji "Mazowieckie Kulturalnie" przedstawiamy nasz autorski wybór najciekawszych wydarzeń z całego województwa.
W dzisiejszej audycji Maria Kamińska z Muzeum Warszawy przybliżyła nam historię tego, co kryje się w Puszczy Kampinoskiej, a Małgorzata Bojanowska, dyrektor Muzeum Dulag 121 opowiedziała o wielkim sercu mieszkańców Pruszkowa i okolic.
Z kim kłócił się Jacek Malczewski? | Czy poeci są pożyteczni?
W dzisiejszej audycji Paulina Szymalak-Bugajska, kuratorka wystawy "Jacek Malczewski. Konteksty" opowiedziała m.in. z kim kłócił się wielki malarz, a Elżbieta Szymańska, koordynatorka projektów literackich z Mazowieckiego Instytutu Kultury zdradziła, czy poeci są pożyteczni.
Współczesny odbiór twórczości i postaci Witolda Gombrowicza | Festiwal Otwarte Ogrody
Zaplanuj z nami swój tydzień!
W audycji „Mazowieckie Kulturalnie” przedstawiamy nasz autorski wybór najciekawszych wydarzeń z całego województwa.
W dzisiejszej audycji Tomasz Tyczyński opowiedział, jaki jest współczesny odbiór twórczości i postaci Witolda Gombrowicza, a Hanna Budnicka i Hanna Winogrodzka-Szaflik zdradziły, jakie atrakcje będą czekały w Konstancinie - Jeziornie podczas XVII Festiwalu Otwarte Ogrody.
Filozofowanie w Podkowie Leśnej i jesień w Piasecznie
W dzisiejszej audycji Anna Szymaszczyk opowiedziała, jak będzie się filozofować w Podkowie Leśnej, a Monika Iwanow zdradziła, co będzie działo się tej jesieni w Piasecznie.
V Pruszkowskim Festiwalu Archeologicznym ARTEfakty | Wykopki w skansenie w Sierpcu
Zaplanuj z nami swój tydzień! W audycji "Mazowieckie Kulturalnie" przedstawiamy nasz autorski wybór najciekawszych wydarzeń z całego województwa.
W dzisiejszym programie Agnieszka Romańska opowiedziała o V Pruszkowskim Festiwalu Archeologicznym ARTEfakty, a Justyna Cieszyńska zdradziła, co będzie można wykopać w Sierpcu już w ten weekend.
Vistula Folk Festiwal | Festiwalu Muzyki Dawnej w Szydłowcu
Zaplanuj z nami swój tydzień!
W audycji "Mazowieckie Kulturalnie" przedstawiamy nasz autorski wybór najciekawszych wydarzeń z całego województwa.
W dzisiejszej audycji Piotr Onyszko opowiedział o płockim Vistula Folk Festiwal - czyli festiwalu z cukierkami, a Anna Wilkiewicz, dyrektorka Szydłowieckiego Centrum Kultury zdradziła, czego można nauczyć się na Festiwalu Muzyki Dawnej w Szydłowcu
Maciej Koszewski z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej opowiadał o podkowiańskiej kawiarni Literackiej - nowym pomyśle Centrum, a Marian Karaś i Krzysztof Czarnecki zdradzili historię jakiego zwierza można lepiej poznać w Twierdzy Modlin
Sekrety w orońskim parku | Mazowsze na wyciągnięcie ręki
Dziś dyrektor Centrum Polskiej Rzeźby w Orońsku prof. Maciej Aleksandrowicz oraz jego zastępczyni dr Agnieszka Topolska zdradzą kilka sekretów skrzętnie ukrytych w orońskim parku, a Magdalena Kantowicz i Michał Dudek opowiedzą czemu mieszkańcy Łomianek mają dawne Mazowsze akurat w te wakacje na wyciągnięcie ręki.
Wystawa „Do Potomnego” | upamiętnienie wielkiej akcji likwidacyjnej w getcie warszawskim | inspiracje Norberta Delmana
Tym razem Małgorzata Wichowska, kuratorka wystawy „Do Potomnego” z Muzeum Literatury opowiedziała o artystach z czasów wojny i Powstania Warszawskiego. Małgorzata Sołtysik z Żydowskiego Instytutu Historycznego podzieliła się szczegółami programu obchodów upamiętnienia wielkiej akcji likwidacyjnej w getcie warszawskim, a rzeźbiarz Norbert Delman zdradził inspiracje, które towarzyszyły mu przy tworzeniu czasowej instalacji powstałej z okazji Marszu Pamięci.