Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Gościem Kingi Michalskiej jest Przemysław Żarski, pisarz i dziennikarz, autor serii powieści kryminalnych z komisarzem Robertem Kreftem oraz cyklu z podkomisarz Aleksandrą Lazar, czyli powieści "Grzęzawisko" i jej kontynuacji zatytułowanej "Pogorzelisko", która ukazała się nakładem wyd. Czwarta Strona. Nad ranem, na dziedzińcu kamienicy za klubem, ginie Grzegorz Ignaczak. Biorąc pod uwagę trudną przeszłość mężczyzny, lista jego wrogów jest długa. Który z nich zdecydował się pociągnąć za spust? I dlaczego to zrobił? "Pogorzelisko" to historia pełna niepokoju i trudnych wyborów. Opowieść o ludzkich słabościach, poczuciu odrzucenia i relacjach, które poddawane próbom, kruszą się i obumierają bezpowrotnie.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Książka na ucho
Odcinki podcastu (190)
-
Dagmara Leszkowicz-Zaluska o powieści "Nikomu nic nie mów"
Gościem Kingi Michalskiej była Dagmara Leszkowicz-Zaluska, autorka sagi historyczno-obyczajowej "Dziewczyna z kamienicy" oraz najnowszej powieści "Nikomu nic nie mów" (Wyd. Prószyński), stanowiącej kontynuację wątków zawartych w książce "O nic nie pytaj". Rok 1967. Dwudziestoletnia Tonia Gollab, córka emigrantów z Polski, przylatuje z Londynu do Poznania, by jako stażystka polskiej sekcji BBC zrealizować materiał o Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wkrótce zakochuje się w Witku Kosińskim, zaangażowanym w podziemie antykomunistyczne studencie polonistyki, i decyduje się zostać razem z nim w Polsce. Z biegiem dni kraj jej rodziców obnaża przed nią swoje najgorsze oblicze - brudnej propagandy, antysemityzmu, Służby Bezpieczeństwa oraz wiecznej inwigilacji. Za sprawą swojego narzeczonego, Tonia Gollab staje się mimowolnym świadkiem, a później uczestnikiem, jednego z ważniejszych wydarzeń w historii XX-wiecznej Polski: Marca '68.
-
08.12.2024
-
17 min 22 s
-
-
Katarzyna Puzyńska o kryminale magicznym "Ulice ciem"
Gościem Kingi Michalskiej była Katarzyna Puzyńska, autorka bestsellerowej serii kryminalnej o Lipowie oraz najnowszej powieści "Ulice ciem" (Wyd. Prószyński). To kryminał magiczny, w którym opowieść o współczesnej mieszkance stolicy, Zofii, łączy się za sprawą pewnej niezwykłej księgarni na Nowym Świecie z mroczną historią tajemniczych zbrodni z 1939 roku. To także klimatyczna wycieczka po przedwojennej Warszawie, z jej kolorytem i różnorodnością, a przede wszystkim czarodziejska historia o magii książek.
-
07.12.2024
-
16 min 06 s
-
-
Monika Lubińska o powieści "Powiedz wszystkim, że zabiłam Marię"
Gościem audycji była Monika Lubińska, która mówiła o powieści "Powiedz wszystkim, że zabiłam Marię" .
-
07.12.2024
-
18 min 26 s
-
-
Roksana Jędrzejewska-Wróbel o powieści "W krainie snów"
Gościem Kingi Michalskiej jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, autorka powieści "W krainie snów" (Wyd. Literackie). Wakacyjna wycieczka Matyldy i jej mamy do słonecznej Kalifornii okazuje się podróżą do miejsca, gdzie zaczynają pękać iluzje. "W krainie snów" to powieść, która zatrzymuje i konfrontuje czytelnika (niezależnie od wieku) – z samym sobą, ze światem oraz wyobrażeniem o nim. Jak to jest walczyć z nieswoimi problemami? Co zrobić, gdy idealna rzeczywistość okazuje się atrapą skrywającą trudną prawdę? Czy umiemy odróżnić iluzję od rzeczywistości?
-
01.12.2024
-
16 min 44 s
-
-
Katarzyna Wolwowicz o thrillerze "Dom utraconych"
Gościem Kingi Michalskiej jest Katarzyna Wolwowicz, autorka mrocznego, wielowarstwowego thrillera "Dom utraconych" (Wyd. Skarpa Warszawska). Profilerka kryminalistyczna Carmen Rodriguez wraca do rodzinnego miasta w Hiszpanii, by pomóc lokalnej policji w rozwiązaniu sprawy brutalnego zabójstwa. Wszystkie tropy prowadzą do nawiedzonego domu Cortijo Jurado oraz historii jego dawnych właścicieli.
-
30.11.2024
-
12 min 48 s
-
-
Joanna Laprus o książce "Boginie słowiańskich szeptów"
Gościem Kingi Michalskiej jest Joanna Laprus, autorka książek "Boginie słowiańskich szeptów", "Słowiańskie rośliny czarowne", "Słowiańskie boginie ziół" oraz "Czarownego kalendarza" na rok 2025. Pięknie wydane publikacje przenoszą nas do zapomnianej krainy ludowej magii i słowiańskiego folkloru. W najnowszej książce "Boginie słowiańskich szeptów" autorka zaprasza nas do świata, w którym królują Boginie Słońca, Nieba i Ziemi, Rusałki, Południca i Domownik oraz przypomina o niezwykłej mocy słów, zaklęć i modlitw.
-
30.11.2024
-
16 min 24 s
-
-
Magdalena Ryder | "Frankenstein z Neapolu. Na tropie tajemnicy Percy'ego i Mary Shelleyów"
Gościem Kingi Michalskiej była Magdalena Ryder, tłumaczka książki "Frankenstein z Neapolu. Na tropie tajemnicy Percy'ego i Mary Shelleyów" Guido Parisiego. Akcja powieści rogrywa się w Neapolu - w mieście, w którym zacierają się granice między światem żywych i światem umarłych. Tajemnicza i niewidzialna nić łączy chłopca o przezwisku Frankenstein i sławną angielską parę literatów - Mary i Percy'ego Shelleyów.
-
24.11.2024
-
16 min 58 s
-
-
Dagmara Andryka o thrillerze psychologicznym "Apartament w stylu Hampton"
Gościem Kingi Michalskiej jest Dagmara Andryka, autorka thrillera psychologicznego "Apartament w stylu Hampton" (Wyd. Prószyński). Główna bohaterka powieści, Magdalena Om, z powodu osobliwej fobii, jaką jest lęk przed dotykiem, wikła się w skomplikowaną sprawę kryminalną i zostaje podejrzana o dokonanie morderstwa. To pełna napięcia opowieść o desperackiej walce o prawdę, w której stawką jest życie i wolność.
-
23.11.2024
-
15 min 28 s
-
-
Katarzyna Wasilkowska o książkach dla dzieci
Gościem Kingi Michalskiej jest Katarzyna Wasilkowska, autorka książek dla dzieci m.in. "Mieszko detektyw. Zagadka skradzionych kluczy", "Mieszko detektyw. Kto buchnął kask?", "Było sobie królestwo" oraz najnowszych publikacji w świątecznym klimacie: "Kochany Panie Święty Mikołaju" i "Wielki Bieg Gwiazdkowy".
-
23.11.2024
-
15 min 32 s
-
-
Anna Nasiłowska o nowym wydaniu powieści "Tristan 1946" Marii Kuncewiczowej
Gościem Kingi Michalskiej jest prof. Anna Nasiłowska, autorka wstępu do nowego wydania powieści Marii Kuncewiczowej "Tristan 1946" (wyd. Marginesy). "Tristan 1946" to poruszająca reinterpretacja celtyckiej legendy o Tristanie i Izoldzie, historia płomiennego uczucia, ale także refleksja nad traumą wojenną oraz skomplikowanymi relacjami rodzinnymi. Kuncewiczowa mistrzowsko łączy realistyczną prozę z elementami psychologicznymi, tworząc duszną i pełną napięcia atmosferę.
-
17.11.2024
-
18 min 31 s
-
PODCASTY