SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciotka Książkula zaprasza – 15.08.2019

fot. RDC

U Ciotki Książkuli przypomnieliśmy o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny, znanym także jako święto Matki Boskiej Zielnej oraz o Święcie Wojska Polskiego obchodzonego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Porozmawialiśmy o tym wydarzeniu w oparciu o literaturę dla młodszych i starszych – „Zdarzyło się w Polsce – Odzyskana niepodległość” G. Bąkiewicz i „Wojna światów 1920. Bitwa Warszawska” G. Nowaka.

Niezwykły gość mieszkający w tej chwili w Irlandii – Siostra Teresa ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego opowiedziała o chwilach spędzonych w Strumianach u państwa Joanny i Jana Kulmów. Posłuchaliśmy wierszy z tomu „Różne takie modlitewki”.

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, tym razem jako autor książki pt. „Mój pan woła na mnie Pies”, opowiedział o psie, który był ukochanym czworonogiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Wabił się… Pies.

Ciotka Książkula gościła też Marzenę Szychułdę z działu promocji i PR Dom Kultury Zacisze.

Dowiedzieliśmy się więcej o projekcie „Gotowana Kultura”, zaprosimy na trwające „Lato w Mieście”. W studiu pojawi się Agnieszka Nowak. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dieta Nova opowie o tym, jak będą wyglądały warsztaty. Po godz. 9.00 niezwykły gość – kompozytorka muzyki filmowej, rozrywkowej, aranżerka, autorka tekstów, wokalistka, pianistka, muzykolog, pedagog – Maria Holka.

A po muzycznych wrażeniach zaprosiliśmy do wysłuchania kolejnego odcinka przygód młodego bohatera „Księgi dżungli „Rudyard’a Kiplinga.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone