SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Zawody Zaufania Społecznego dla Społeczeństwa –

fot. mat. prasowe

15 czerwca 2019 r. w godzinach 11:00 – 17:00 zapraszamy na X Piknik Rodzinny Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego pod hasłem „Zawody zaufania publicznego dla społeczeństwa”.

Czkamy na wszystkich w Parku Romana Kozłowskiego na warszawskim Ursynowie.

PRZYJDŹCIE, ZOBACZCIE, ZOSTAŃCIE.

Czekamy  na  mieszkańców Warszawy i  nie tylko, aby wspólnie spędzić czasu wypełniony wieloma atrakcjam

Wstęp wolny!

Na pikniku zaproponujemy różnego rodzaju strefy aktywności

Strefa Zdrowia;

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu stworzy możliwość przeprowadzenia kontroli ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi, instruktarz udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia z użyciem defibrylatora, który można coraz częściej spotkać w wielu miejscach użyteczności publicznej, dla przyszłych rodziców i nie tylko, instruktarz w zakresie pielęgnacji noworodka z wykorzystaniem nabywania umiejętności w zakresie wykonywania masażu Shantala                                                                  

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zapewni  na pikniku:

strefę do przewijana, oraz dla kobiet karmiących dzieci, spotkania  z lekarzem w zakresie edukacji  i  działań chroniących nas przed smogiem, a łącząc przyjemne z pożytecznym dla najmłodszych będzie zorganizowany teatrzyk o tematyce związanej ze smogiem. Będzie również fotobudka, w której śmieszne rekwizyty  gwarantują świetną zabawę.

 

Adamed dla Seniora

Podczas wydarzenia w przestrzeni programu „Adamed dla Seniora„, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań spirometrii, oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem, oznaczyć poziom glukozy we krwi, przeprowadzić kontrolę ciśnienia, a także wykonać pomiar  wskaźnika „kostka–ramię” – to proste badanie może uchronić przed zawałem serca i udarem mózgu, a także niedokrwieniem nóg. Można będzie skorzystać z konsultacji.

Oprócz tego, dla wszystkich chętnych będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć nordic walkingu,  prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

 

Strefa Aktywności Samorządów

Przy stanowiskach poszczególnych samorządów zawodów zaufania publicznego będzie można spotkać ciekawych ekspertów i świetnie się bawić.  Będzie to wyjątkowa okazja, by  bliżej poznać zasady funkcjonowania zawodów takich jak:  doradca podatkowy, rzecznik patentowy , inżynier budownictwa, oraz  zasięgnąć fachowej porady.

Przy stoisku Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie na uczestników wydarzenia, czekać będą radcy prawni oraz aplikanci radcowscy, którzy opowiedzą o swojej profesji przy pysznej kawie serwowanej przez baristę.

Zapewnione będą ekscytujące rozrywki, obok których nie sposób będzie przejść obojętnie – jedną z nich to trenażer strzelecki, dzięki któremu w bezpiecznych warunkach będzie można sprawdzić swoją sprawność posługiwania się bronią.

Kolejną atrakcją będą alko-narko-gogle, które pozwolą doświadczyć różnych stanów  niedyspozycji psychofizycznej. Oprócz tego na wszystkich gości czekać będzie wata cukrowa oraz firmowe krówki, które z pewnością umilą czas spędzony na Pikniku.

Okręgowa Izba Adwokacka w Warszawie zapewni słodką przekąskę pod nazwą:

„Zjedz Pączka z Adwokatem” – na 100 lecie Warszawskiej Adwokatury, a także zaproponuje gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, a dodatkową atrakcją będą  segway.

Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej zaprasza dzieci i dorosłych do Kółka Architektonicznego na „Układanie Warszawy”. Każdy będzie mógł błyskawicznie zaprojektować serce miasta z „lotu ptaka”.

Muzyka dla młodszych i starszych

Piknik to także wiele atrakcji muzycznych. Na scenie głównej będzie można  posłuchać wyjątkowych wykonawców, oraz  bawić się przy muzyce dla młodszych i starszych, którą zapewni dj Latino.

Wyjątkowymi gośćmi będą:

Mateusz Damięcki popularny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, który oficjalne  otworzy piknik, oraz

Barbara Kurdej – Szatan  popularna  aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, piosenkarka i prezenterka telewizyjna, która nie tylko zaśpiewa, ale również będzie towarzyszyć  Mateuszowi Damięckiemu podczas oficjalnego otwarcia pikniku.

Na scenie  zobaczymy:

Jacka Mureno – gwiazdę Teatru Sabat i Ninę Nu – artystkę, znaną z radia i telewizji  w recitalu z piosenkami wielkich twórców i artystów, z kraju i ze świata. To nie tylko hity, ale muzyczne byty rozsiewające piękno mistrzowskich tekstów i kompozycji. Mówią o tym co ważne i potrzebne do dobrego i spokojnego życia: Miłość, Przyjaźń, Wolność, Akceptacja, Taniec, Śpiew, Nadzieja.

Pokaz taktyk i technik walki w  wykonaniu  Kompanii Reprezentacyjnej  Klas Policyjnych reprezentujących Szkołę im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu , medalistów  roku 2018 i 2019  podczas Przeglądu Musztry Paradnej  Klas Mundurowych

Wystąpi radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” – jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce skupiająca artystycznie uzdolnione dzieci i młodzież w wieku 8 do 24 l. W repertuarze Orkiestry znajdują się m.in. dzieła wielkich symfoników zarówno polskich jak i światowych , muzyka współczesna i popularna.

Zagrają Akordeonowe Smyki  uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu  I stopnia.

Zespół „Akordeonowe Smyki” pod dyrekcją Andrzeja Humskiego zaprezentuje w swoim repertuarze  utwory o charakterze tanecznym, melodie ludowe, popularne i latynoamerykańskie.

Miasteczko Dmuchańców

Gwarantujemy  „zero nudy”  Dzieci będą mogły korzystać z atrakcji takich jak:

 • Zjeżdżalnia duża „RYBA”
 • Zamek do skakania „STATEK”
 • Ścianka do wspinaczki dmuchana
 • Byk rodeo dmuchany
 • Mały tor przeszkód dla dzieci  do lat  6
 • Jumping tower- wieża do skoków
 • surfing symulator
 • Bowling- kręgle
 • Segway typ: X2 (terenowy)
 • tenis mini dla dzieci  z trenerem
 • Przedszkole- świat krasnala

Nie zabraknie edukacji i informacji o ekologii.

Proponujemy  warsztaty podczas których można będzie własnoręcznie wykonać odbitki roślin  na  bawełnianej tkaninie  i nauczyć się ponownie wykorzystać materiały zgodnie z zasadą zero waste. Stworzone podczas zajęć  woreczki  służyć  będą jako torebki do pakowania np. warzyw w czasie zakupów.

Celem warsztatu  jest zapoznanie uczestników z otaczającymi nas roślinami, ponowne wykorzystanie materiałów, zwrócenie uwagi na ekologię, a także rozwijanie kreatywności, umiejętności współpracy i podniesienie samooceny.

BAKOMA zapewni pyszne deserki i jogurty

Na pikniku będzie można spotkać maskotkę  Collegim  Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej, której celem jest między  innymi kształcenie kadr dla przyszłości — w tym pielęgniarek i położnych.

Strefa cateringu

Catering Poland Group  zapewni  kulinaria na każde podniebienie i każdą kieszeń

Patronat honorowy : Burmistrz Dzielnicy Ursynów  oraz Prezydent Miasta Radomia.

Patronat medialny : Radio Dla Ciebie

Sponsor:  MITCAR

15 czerwca 2019r Nie może Was z nami zabraknąć 

 1. 11.00 –   pokaz taktyk i technik walki.
 2. 11.30 -12.00 zaśpiewa Barbara Kurdej- Szatan
 3. 12.00 – uroczyste otwarcie -Mateusz Damięcki i Barbara Kurdej- Szatan
 4. 12.30   – Mureno/Nina Nu
 5. 13.45 – Orkiestra Grandioso
 6. 15.00 – zespół HLA 4 Transplant,
 7. 16.00 – Akordeonowe Smyki

 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
 • Warszawa: 101 FM
 • Ostrołęka: 100,8 FM
 • Ostrów: 87,6 FM
 • Płock: 101,9 FM
 • Radom: 89,1 FM
 • Siedlce: 103,4 FM
 • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone