SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Z Asteriady na scenę Voice`a!

fot. mat. prasowe

Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada” to rozpoznawalne w Warszawie miejsce wymiany doświadczeń w zakresie pracy artystycznej. Co roku w „Asteriadzie” bierze udział ponad 3 tysiące dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 26 lat. Wśród nich rodzą się Gwiazdy!

Czym jest Asteriada?

Co roku do Domu Kultury „Włochy” przejeżdża ponad 3 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 26 lat, reprezentujących placówki oświatowe i pozaszkolne oraz ośrodki kultury z całego województwa. Przez około miesiąc, w trzech konkursach: Piosenki (dla solistów-wokalistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chórów); Zespołów Tanecznych; Teatrów Amatorskich i Grup Musicalowych najmłodsi uczestnicy po raz pierwszy próbują swoich sił jako twórcy, a starsi i bardziej doświadczeni realizują marzenia o występie na profesjonalnej scenie.

Dlaczego warto wziąć udział?

„Asteriada” to jedno z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Festiwal pracował na swoją rozpoznawalność 19 lat. Od samego początku jego ideę wspierają uznani wykładowcy uczelni artystycznych, artyści scen polskich oraz wykwalifikowani specjaliści, którzy dzielą się z uczestnikami swoimi uwagami, konstruktywnie wpływają na rozwój ich warsztatu artystycznego.

Dwie finalistki ubiegłorocznej „Asteriady” prezentowały swoje umiejętności podczas X edycji The Voice of Poland. Jedna z nich – Alicja Szemplińska wygrała ten program!

Jak wygląda przebieg Festiwalu?

„Asteriada” to konkurs wieloetapowy. Eliminacje konkursowe prowadzone są w trzech etapach z podziałem na placówki szkolne i pozaszkolne. Pierwszy etap to eliminacje wstępne dla kategorii teatr i piosenka. W drugim etapie mierzą się wyłonieni z pierwszego etapu: wokaliści, twórcy spektakli oraz tancerze. Do trzeciego etapu, udziału w Koncertach Galowych, zostają zaproszeni tylko wybrani uczestnicy. Najlepsi z najlepszych.

Kto wspiera tegoroczną Asteriadę?

W tym roku patronat honorowy dla „Asteriady” sprawują:

Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik,

Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej (Warszawski Program Edukacji Kulturalnej) – Anna Michalak – Pawłowska,

Burmistrz Dzielnicy Włochy – Jarosław Karcz.

Patronat medialny objęło Polskie Radio RDC.

Partnerem wydarzenia jest Park Trampolin JumpWorld Warszawa.

 

Szczegółowe informacje o Festiwalu dostępne są na stronie: www.dkwlochy.pl w zakładce konkursy i festiwale.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone