SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warszawa oczami mieszkańców i mieszkanek, czyli premiera „Miasta Świateł” w Teatrze Guliwer

Jak mieszkańcy i mieszkanki postrzegają Warszawę? Jaka jest ich wizja miasta?
Na te pytania poszukamy odpowiedzi w premierowym spektaklu „Miasto Świateł”, który powstaje w Teatrze Lalek Guliwer w koprodukcji z Unią Teatr Niemożliwy. Premiera przedstawienia na deskach Sceny Liliput odbędzie się 28 listopada.

Spektakl jest częścią międzynarodowego projektu „City of Lights”, którego pomysłodawcą i autorem jest reżyser przedstawienia – chilijski artysta David Zuazola. W ramach projektu powstaje więc spektakl włączający, oddający głos mieszkańcom i mieszkankom Warszawy, spektakl, którego ideą jest przełamanie dystansu pomiędzy publicznością a sceną. Ponadto przedstawienie realizowane jest w duchu ekologicznym, a do elementów scenografii, które powstawały podczas twórczych warsztatów do spektaklu, wykorzystano materiały z recyklingu.

Scenariusz przedstawienia napisała ceniona i nagradzana dramaturżka i pisarka Barbara Sadurska. Inspiracją do jego stworzenia były historie i opowieści mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy uczestniczyli w warsztatach towarzyszących realizacji projektu.

W „Mieście Świateł” poznajemy historię jednego dnia w jednym mieście. To właśnie miasto jest największą sceną, na której codziennie odbywają się tysiące przedstawień. Jeden dzień kryje w sobie niezliczoną liczbę historii opowiadanych przez budynki, ulice, chodniki i parki. Historii między ludźmi, zwierzętami i bytami nieludzkimi.

Warszawa z „Miasta Świateł” będzie tak różnorodna, jak jej mieszkańcy.  Ile będzie mieć barw, dźwięków i zapachów? Premiera spektaklu już 28 listopada.

Więcej informacji o spektaklu i bilety na pokazy przedpremierowe dostępne są na stronie www.teatrguliwer.pl.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Miasto Świateł

Scenariusz: Barbara Sadurska

Reżyseria, scenografia i dramaturgia: David Zuazola

Kompozytor: Marek Żurawski

Współpraca reżyserska: Marek b. Chodaczyński

Asystent reżysera: Paweł Jaroszewicz

Obsada: Elżbieta Pejko, Paweł Jaroszewicz, Maciej Owczarzak

 

*Spektakl powstaje w koprodukcji z Unią Teatr Niemożliwy. Autorem i pomysłodawcą międzynarodowego projektu „City of LIghts” jest David Zuazola. Inspiracją do powstania scenariusza były historie mieszkańców i mieszkanek Warszawy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone