SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Victor Young Jazz Festival Mława – najlepsi jazzmani zagrają w naszym mieście!

fot. mat. prasowe

Miasto Mława i Fundacja For Art zapraszają na pierwszy międzynarodowy Victor Young Jazz Festival Mława. Już w październiku w kinie Miejskiego Domu Kultury z repertuarem związanego z Mławą kompozytora muzyki filmowej wystąpią wybitni polscy jazzmani – Kuba Stankiewicz i Zbigniew Namysłowski – wraz z zespołami.

Dzięki organizowanemu w naszym mieście 17 i 18 października (czwartek i piątek) festiwalowi przybliżymy mieszkańcom Polski, Europy i świata sylwetkę związanego z Mławą i Mazowszem wybitnego kompozytora muzyki jazzowej i filmowej Victora Younga. Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury panel dyskusyjny „Victor Young: Mława > Hollywood”, w którym wezmą udział jazzmani Zbigniew Namysłowski i Kuba Stankiewicz, były konsul RP w Los Angeles Mariusz Brymora, historyk prof. Leszek Zygner i kompozytor muzyki filmowej Miro Kępiński. Po jego zakończeniu w sali kina koncert da zespół Zbigniew Namysłowski i Przyjaciele (godz. 19.30). Nazajutrz z koncertem wystąpi Kuba Stankiewicz Trio (19.00).

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Kuba Stankiewicz. W ramach wydarzenia organizowany jest także konkurs plastyczny dla dzieci na ilustracje do muzyki Younga „Malowanie muzyką”. Planujemy również wydanie okolicznościowych publikacji.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym święcie muzyki w Mławie!

Victor Young – wybitny kompozytor muzyki filmowej, autor muzyki do takich filmów, jak np. „Jeździec znikąd”, „Komu bije dzwon” czy „Podróże Guliwera”. 22 razy nominowany do Oscara, Nagrodę Akademii przyznano mu pośmiertnie w 1956 r. za „W 80 dni dookoła świata”. Znaczną część życia spędził w Polsce, zwłaszcza w Mławie – stąd pochodzili jego rodzice, tutaj spędzał dzieciństwo. Ukończył warszawskie konserwatorium muzyczne.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone