SŁUCHAJ ONLINE
MENU
na antenie
do 11:00

VI Jarmark Raciąski już za tydzień!

fot. mat. prasowe

Tradycyjnie, po raz szósty 14 i 15 sierpnia na placu Adama Mickiewicza w Raciążu odbędzie się największa kulturalna impreza w regionie. Centrum miasta zapełni się kramami i straganami z produktami i wyrobami wystawców z kraju i z zagranicy. Nie zabraknie muzyki folkowej i gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Muzyczna scena jarmarku zapełni się folkowymi zespołami i grupami muzycznymi, wśród których wystąpią Kapela Wujka Idziego, Sebastian Karpiel – Bułeczka & Future Folk oraz Tabu. Koncerty planowane są na pierwszy dzień VI Jarmarku Raciąskiego. Poza koncertami planowane są inscenizacje uliczne i teatry ludyczne, w ramach organizowanego w tym roku konkursu teatrów. Zorganizowany zostanie również pokaz rzeźbiarski oraz warsztaty malarskie. Planowane są także liczne animacje i konkursy.

Drugiego dnia zaś odbędą się Miejsko – Gminne Dożynki Parafialne, podczas których podziwiać będziemy mogli wieńce dożynkowe. Tego dnia Raciąż zamieni się w miasto sprzed kilkudziesięciu lat, a mieszkańcy będą mogli poznać ówczesne tradycje i zwyczaje.

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje jakie nas czekają. Jak co roku, odbędzie się także jarmark uliczny. Pojawi się ponad 60 wystawców z kraju i z zagranicy by zaprezentować swoje wyroby. Liczne kramy i stragany zapełnią się rękodziełem, pamiątkami, rzeźbami, obrazami, wyrobami ze szkła, metalu, wikliny, starociami, żywnością ekologiczną, tradycyjnymi wędlinami i pieczywem, miodami, słodyczami, nalewkami, roślinami. Odbędą się też degustacje regionalnego jedzenia. W tym roku odbędzie się również konkurs na najlepsze stoisko, które wybiorą mieszkańcy Raciąża. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i wszyscy będziemy mogli w pełni korzystać z oferty.

Jarmark to wydarzenie, które nawiązuje do tradycji i zwyczajów, podtrzymuje dziedzictwo narodowe i kulturę naszych przodków. Powrót do korzeni jest niezwykle ważny, a z targi kupieckie i jarmarki uliczne wiążą się z historią naszego miasta już od XIII wieku.

Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy!

Nie może Was zabraknąć

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone