SŁUCHAJ ONLINE
MENU

V Konkurs Plastyczny inspirowany twórczością Patrona szkoły, kompozytora Romualda Twardowskiego

Od 2015 roku Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego organizuje konkursy muzyczno-plastyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Inicjatorką i organizatorką konkursów z ramienia szkoły jest pani Małgorzata Kwiatkowska – nauczyciel przedmiotów teoretycznych.

Ideą powstania konkursu było pokazanie relacji, jakie istnieją pomiędzy muzyką i plastyką, w myśl syntezy sztuk. Głównym założeniem jest tworzenie obrazów inspirowanych wybranymi utworami.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja utworów patrona szkoły,  rozwijanie wyobraźni i ekspresji plastycznej oraz muzycznej,  a także rozwijanie zainteresowań uczniów. Tematem prac plastycznych w 2021 roku, którego rozstrzygnięcie nastąpi 18 listopada, są: „Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego”.

Poprzedni konkurs inspirowany był pieśniami Stanisława Moniuszki i przyniósł bardzo ciekawe prace uczniów.

 

II Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny im. Romualda Twardowskiego

Organizatorami II Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentalnego im. Romualda Twardowskiego jest: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach oraz Wydawnictwo Pani Twardowska w Warszawie.

Celem konkursu jest m.in. zapoznawanie dzieci i młodzieży  z  muzyką współczesną, popularyzacja muzyki wybitnego polskiego kompozytora Romualda Twardowskiego, pielęgnowanie pamięci o Patronie  szkoły, promocja wybitnie utalentowanych uczniów poprzez umożliwienie im występu w jednej z warszawskich sal koncertowych oraz  w przyszłości  udział w jednym z koncertów organizowanych przez Wydawnictwo Pani Twardowska. Poprzedni konkurs zgromadził bardzo wielu chętnych uczniów i stał się inspiracją do kontynuowania tego przedsięwzięcia. Konkurs odbędzie się 17 listopada 2021 roku i zakończy finałowym występem laureatów i jurorów.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone