SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Turniej Ligi Mistrzów tenisie stołowym w Grodzisku Mazowieckim

fot. Bogoria Grodzisk Mazowiecki

W szczęśliwym dla reprezentacji Polski juniorów mieście Varazdin początkiem października odbyło się losowanie Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki znalazł się wśród ośmiu najwyżej rozstawionych klubów, co oznacza, że zmagania grupowe w sezonie 2021/2022 rozpocznie od drugiej rundy.

W najbliższym sezonie rywalizacja grupowa odbędzie się w formie turniejów. Spośród czterech grup jeden klub otrzymał prawo do organizacji turnieju. Bardzo cieszymy się, że europejska federacja zaufała naszemu miastu i klubowi, przyznając organizację zawodów. To duży zaszczyt dla Grodziska Mazowieckiego oraz Bogorii, że będzie mogła przez kilka dni (5-7 listopada) gościć najlepszych tenisistów stołowych Europy.

Do zmagań w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/2022 przystąpi 24 kluby – najpierw 16 z nich zostało podzielonych na 4 grupy. Drużyny z miejsc 1-2 z poszczególnych grup, czyli łącznie 8, dołączą do 8 rozstawionych zespołów i ponownie zostaną utworzone 4 grupy.

Rywalem grupowym podopiecznych Tomasza Redzimskiego będzie na pewno naszpikowany tenisowymi gwiazdami Fakel Gazprom Orenburg, w którego składzie znajdują się między innymi: Dimitrij Ovtcharov czy Marcos Freitas. To już kolejny sezon, kiedy grodziscy gladiatorzy trafiają na potentata z Rosji. W zeszłym sezonie, kiedy to Bogoria dotarła do ćwierćfinału rozgrywek, w fazie grupowie ulegliśmy ekipie z Rosji 1:3, chociaż spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg.

Oprócz potentata z Rosji rywalem grodziskich tenisistów będą zespoły z Niemiec (TTC Neu Ulm) oraz Czech (Sf Skk El Nino Praga). Bardzo groźnym przeciwnikiem powinna być drużyna z Ulm. Niemcy w swoim składzie mają Tiago Apolonię, brązowego medalistę ostatnich Mistrzostw Świata w deblu oraz Mistrza Europy w drużynie z 2014 roku.

Awans do ćwierćfinału wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego 5 listopada (piątek) o godzinie 18. Pierwszym rywalem Bogorii będzie El Nino Praga. Dzień później o 13 grodziscy tenisiści powalczą z Gazpromem Orenburg. W niedzielę z kolei zagrają o godzinie 12 z TTC Neu Ulm.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone