SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Trwa plebiscyt na najlepszego sołtysa powiatu legionowskiego

Mieszkańcy mogą wybrać spośród wszystkich urzędujących sołtysów z gmin Jabłonna, Nieporęt, Serock i Wieliszew.

Sołtysi to liderzy polskich wsi. W dużej mierze od ich zaangażowania i pomysłowości zależy to, czy dana wieś się rozwija. Aby docenić i wyróżnić najlepszych, a tym samym przyczynić się do aktywizacji lokalnych środowisk wiejskich, Gazeta Powiatowa zorganizowała plebiscyt pod hasłem „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz”.

W piątek 8 marca zakończył się pierwszy etap plebiscytu. Spośród wszystkich urzędujących w powiecie legionowskim sołtysów mieszkańcy powiatu legionowskiego wybrali ośmiu, którzy biorą udział w głosowaniu finałowym. Oddanych zostało w sumie 9158 głosów, w tym 4676 drogą sms-ową oraz 4482 na kuponach. Największą ilość głosów otrzymali: w gminie Jabłonna – Zbigniew Czech z Suchocina oraz Artur Oleksiak z Chotomowa, w gminie Nieporęt – Adam Banaszek z Izabelina oraz Stanisław Rębelski z Józefowa, w gminie Serock – Krzysztof Zakolski z Cupla oraz Maria Chmielewska z Wierzbicy, w gminie Wieliszew – Leszek Kleiman z Kałuszyna oraz Jan Sołtys z Łajsk.

Dziś rozpoczyna się drugi etap plebiscytu, w którym spośród ośmiu finalistów zostaną wybrani zwycięzcy w dwóch kategoriach (dla sołectwa poniżej i powyżej 500 mieszkańców). Głosowanie finałowe potrwa do 9 kwietnia, zasady zliczania głosów pozostają takie same jak w pierwszym etapie. Jeden oddany sms – jeden głos, jeden złożony w naszej redakcji kupon – trzy oddane głosy. Gminy na start.

Etapy

Mieszkańcy powiatu legionowskiego wybiorą najlepszych gospodarzy wsi w dwóch kategoriach: I – sołtysi z sołectw liczących do 500 mieszkańców, II – sołtysi z sołectw liczących ponad 500 mieszkańców. Głosowanie odbędzie się w dwóch etapach: I – od 15 stycznia do 8 marca (ogłoszenie wyników 12 marca), II – od 12 marca do 2 kwietnia (ogłoszenie wyników 16 kwietnia). W pierwszym etapie plebiscytu wybierzecie Państwo po dwóch najlepszych gospodarzy z każdej gminy, zgodnie z podziałem na kategorie, którzy otrzymają tytuł „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz Gminy (Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew)”. O zwycięstwo w drugim etapie zawalczy zatem 8 sołtysów, a tytuł „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz Powiatu Legionowskiego” otrzyma dwóch sołtysów, również zgodnie z podziałem na kategorie. Wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Aktywności Społecznej i Zawodowej Sołectw, którego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”. O terminie poinformujemy po zakończeniu drugiego etapu plebiscytu na łamach Gazety Powiatowej oraz na www.gazetapowiatowa.pl.

 

Jak głosować?

Aby zagłosować na wybranego sołtysa należy wyciąć z Gazety Powiatowej kupon (kupony będą publikowane od 15 stycznia do 2 kwietnia), wypełnić i dostarczyć do redakcji na adres: ul. ks. płk Jana Mrugacza 1C, 05-120 Legionowo lub wysłać sms-a o treści SOL.x, gdzie x to numer wybranego kandydata, na nr 7148. Lista kandydatów wraz z numerami do głosowania znajduje się u dołu plakatu promującego plebiscyt oraz na www.gazetapowiatowa.pl. Głosy będą liczone zgodnie z zasadą „jeden kupon – trzy głosy, jeden sms – jeden głos”.

 

Nagrody

Pula nagród dla zwycięzców i głosujących to 15 000 zł, w tym nagrody główne o wartości 5 000 zł.

Szczegóły plebiscytu w regulaminie ogłoszonym na stronie: www.gazetapowiatowa.pl

Lista Sołtysów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone