SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Stowarzyszenie Scena Kultury rusza z nowym projektem!

„Pokaż nam swojego bohatera”  to konkurs na film lub teledysk, którego tematem przewodnim ma być postać lokalnego bohatera, który swoją postawą, życiem, twórczością przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości lub ocalenia dziedzictwa narodowego.

Projekt w szczególności skierowany jest do młodzieży szkolnej (13-25 lat).
Organizatorzy chcą nakłonić uczniów, aby sięgnęli po biografie patronów swoich szkół i na kanwie tych życiorysów budowali scenariusze i realizowali swoje projekty.
Inspiracją do stworzenia filmu mogą być również rodzinne drzewa genealogiczne, dawne fotografie, domowe archiwa, ciekawostki rodzinne czy historia regionu – zarówna ta zapomniana jak i ta, która na trwałe wpisała się w życie danej miejscowości.
Konkurs dedykowany jest mieszkańcom powiatu ciechanowskiego, jednak docelowo rozszerzony zostanie na całą Polskę.
„Pokaż nam swojego bohatera” jest jednocześnie celebracją obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez 123 lata Polacy walczyli o wolność nie tylko poprzez bezpośrednią walkę z okupantem, ale również przez ochronę filarów państwowości takich jak sztuka, religia, kultura, ochrona języka i nauki oraz polskiej myśli technologicznej. Warto zwrócić uwagę na patriotyzm heroiczny oraz gospodarczy – dotrzeć do symboli wolności w lokalnych ojczyznach. Ochrona suwerenności w każdej z tych wymienionych dziedzin wymagała działań konkretnych ludzi – ich odwagi, uporu i heroizmu.
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, a dofinansowane zostało ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Szczegóły na stronie: http://scenakultury.pl/konkurs/

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone