SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Spektakl słowno – muzyczny NASZ PAPIEŻ

W setną rocznicę urodzin Naszego Papieża Jana Pawła II chcemy zaprosić do chwili refleksji i uczczenia pamięci o wielkim rodaku poprzez cykl koncertów NASZ PAPIEŻ.

Spektakl słowno – muzyczny NASZ PAPIEŻ to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie na polskiej scenie teatralno-muzycznej w całości oparte na wierszach  Karola Wojtyły z muzyką Janusza Strobla. Poezja Wielkiego Polaka stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania Prawdy, Miłości i Wolności. W niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Jest chwilą zadumy i refleksji, a muzyka Janusza Strobla doskonale ilustruje nastrój twórczości Karola Wojtyły oraz inspiruje do pogłębionych rozważań wokół jej ponadczasowego przesłania.

Spektakl jest kontynuacją projektu płyty Wielka Pani – Karol Wojtyła Poezje, która powstała przy akceptacji Ojca Świętego Jana Pawła II i najwyższych władz kościelnych w 1999 roku.

Projekt “Nasz papież” Dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Najbliższy spektakl odbędzie się 14 października w Auli Głównej Kardynała Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o godz. 19.00.

Wstęp na koncert jest wolny, wymagane są maseczki.

 

16 października na antenie Radia Dla Ciebie zaraz po serwisie informacyjnym o godz. 20.00 będzie można posłuchać koncertu  na żywo, z udziałem artystów: kompozytor muzyki – Janusz Strobel, śpiew – Nula Stankiewicz. Wiersze Karola Wojtyły czytać będą: Dominika Ostałowska, Agnieszka Radzikowska i Jarosław  Gajewski.

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone