SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rusza kolejna edycja akcji organizowanej przez Radę Pań przy Polskim Czerwonym Krzyżu „Dajmy wakacje dzieciom”.

fot. mat. prasowe

To jedna z wielu inicjatyw Rady Pań, której celem jest pomoc najuboższym dzieciom z różnych regionów naszego kraju. Jednym z przedsięwzięć, poza organizacją akcji dożywiania, wyprawek szkolnych, wspierania potrzebujących, dotkniętych przez klęski żywiołowe, jest dofinansowywanie letnich kolonii. Projekt po raz czwarty, został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Dzięki akcji już kilkanaście tysięcy dzieci wyjechało na swoje pierwsze w życiu, upragnione wakacje. Każdy taki wyjazd to bezcenne wsparcie dla ich rozwoju emocjonalno-społecznego. Przełamanie bariery „nie jestem gorszy, bo biedniejszy” to istota tego projektu. Dlatego też wypoczynek oparty jest nie tylko na zabawie, ale także na m.in. realizacji programów integracyjnych, edukacyjnych związanych m.in. z udzielaniem pierwszej pomocy, czy też bezpiecznym poruszaniu się po drodze. W programie letnich wyjazdów są też olimpiady sportowe, konkursy plastyczne i wycieczki.

Organizatorami kolonii są regionalne ośrodki PCK, które przy współpracy z lokalnymi szkołami oraz miejskimi i wiejskimi ośrodkami pomocy społecznej, wskazują dzieci z najbardziej potrzebujących pomocy rodzin.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu darczyńców, podczas ostatniej edycji akcji udało się zebrać środki, za które Rada Pań dofinansowała w tym roku wypoczynek dla ponad siedmiuset dzieci z siedmiu województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Kolejna  akcja Rady Pań przy PCK „Dajmy wakacje dzieciom” już trwa. Grudniowy koncert charytatywny w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich będzie podsumowaniem poprzedniej i początkiem następnej jej edycji. W programie uroczystości, oprócz części oficjalnej i artystycznej oraz podziękowań darczyńcom, odbędzie się licytacja darów przekazanych przez osoby prywatne, firmy i instytucje, tych których łączy chęć pomocy potrzebującym dzieciom. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie kolonii w przyszłym roku.

Wydarzenie co roku zaszczycają przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, rządu, parlamentu, samorządowcy, ludzie świata kultury, sportu, znaczących instytucji gospodarczych oraz prywatnych sponsorów i darczyńców. Wspierają nas także media, które rozpowszechniają informacje o naszych działaniach i akcji. To szerokie wsparcie jest bezcenne bo dzięki niemu z roku na rok udaje się pomóc coraz większej liczbie czekających na pomoc dzieci.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, www.facebook.com/RadaPanPCK 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone