SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przegląd Kapel Stylizowanych „Oj nie żałuj smyczka”

24 marca 2019 odbędzie się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Stylizowanych „Oj nie żałuj smyczka” organizowanego przez Stowarzyszenie Wytnij Hołubca, przy współpracy z Dom Kultury Świt.

Ogólnopolski Przegląd Kapel Stylizowanych „Oj nie żałuj smyczka”
Miejsce: Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11, Warszawa
Data: 24 marca 2018, godz. 13:00

Przegląd jest skierowany do stylizowanych kapel działających przy zespołach pieśni i tańca, a także wszystkich nieformalnych grup zajmujących się muzyką ludową. Jest to oddolna inicjatywa zgłoszona przez członków kapel działających przy akademickich zespołach pieśni i tańca z całej Polski. Odbywające się w Polsce przeglądy kapel ludowych dotyczą głównie zespołów regionalnych oraz niestylizowanych, czyli popularyzujących muzykę „in crudo”. Zespoły pieśni i tańca, szczególnie akademickie, charakteryzują się wprowadzaniem stylizacji do pierwotnych form muzyki i tańca.

W kapelach zespołów akademickich grają niejednokrotnie osoby z wykształceniem muzycznym, które tym odważniej wprowadzają aranżacje utworów ludowych. Przegląd stanowi zaproszenie dla tego środowiska pozwalając tym samym działać pasjonatom tak niszowej muzyki, jaką jest muzyka ludowa. Dajemy możliwość zaprezentowania szerokiej publiczności dorobku kapel stylizowanych, zarówno w trakcie trwania przeglądu, jak również po jego zakończeniu, promując materiały audio-wizualne zarejestrowane w trakcie imprezy. W skład jury wejdą specjaliści z zakresu folkloru, muzykologii, etnologii. W trakcie obraz jury dla publiczności wystąpi Zespół Tańca PolkaDot działający przy DK Świt.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Przeglądu można znaleźć na stronie wydarzenia na portalu Facebook: www.fb.com/events/223876694915688/

Patronami medialnymi wydarzenia są Radio dla Ciebie oraz Portal Zespolyludowe.pl

Strona internetowa Stowarzyszenia Wytnij Hołubca: www.wytnijholubca.pl
Strona internetowa DK Świt: www.dkswit.com.pl

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone