SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Program Festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2019

fot. mat. promocyjne

Już po raz trzynasty otwieramy dla Państwa prywatne i publiczne ogrody Sadyby. Mieszkańcy i przyjaciele naszej dzielnicy przygotowali kameralne spotkania w swoich ogrodach oraz imprezy plenerowe. Będzie sportowo, muzycznie, smakowicie a przede wszystkim sympatycznie i sąsiedzko! Zapraszamy serdecznie do czynnego udziału w proponowanych imprezach! Do zobaczenia na Festiwalu!

Program festiwalu
Otwarte Ogrody Sadyba 2019
14-16 czerwca 2019

Piątek, 14 czerwca 2019
1.20:00-22:00 „Sadyba da się lubić” – po raz drugi nasz ulubiony sadybiański chór „Sadyba Śpiewa” otworzy Festiwal! Tym razem zapraszamy na spektakl z motywem przewodnim piosenek o Warszawie.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizator: Małgorzata Terlecka, Aleksandra Karkowska

Sobota, 15 czerwca 2019
2. 8:30-10:00 Sadybianie na START! Zapraszamy dorosłych o 8:30 oraz dzieci od 8:45 w podziale na kategorie wiekowe do biegu! Okrążamy boisko szkolne. Szczegółowy grafik i karty biegu dla uczestników do pobrania na stronie http://sp115.waw.pl/ lub na miejscu.
Miejsce: Boisko Szkoły Podstawowej nr 115, ul. Okrężna 80
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 115
Sponsor: Makro

3. 10:00-13:00 II Mistrzostwa Sadyby w Brydżu. Sadybiański turniej brydżowy, II edycja. Dla miłośników najlepszej gry przy zielonym stoliku. Dla poczatkujących i bardziej zaawansowanych. Mile widziane wcześniejsze zgłoszenia na adres zegarmistrzowska@zegarmistrzowska.pl z dopiskiem „turniej”. Nie masz partnera? Znajdziemy go.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 115, ul. Okrężna 80
Organizatorzy: Andrzej Parafianowicz, Restauracja Zegarmistrzowska
Sponsor: Restauracja Zegarmistrzowska

4. 10:00–12:00 Ulica Zdrojowa naszych marzeń. Studenci architektury z Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem dr inż. arch. Wojciecha Bartoszczuka przygotowali 5 koncepcji nowego zagospodarowania ulicy w mieście-ogrodzie. Podczas spotkania zaprezentują swoje pomysły, będzie też czas na dyskusję.
Miejsce: NIMOZ, ul. Goraszewska 7
Organizator: Sławomir Nałęcz

5. 11:00–13:00 Czas na sztukę! Warsztaty plastyczne dla dzieci. Zapraszamy do malowania na sztalugach! Będzie można podpatrzyć mistrzów. Katarzyna Derkacz-Gajewska, Eliza Wolff, Paweł Sochacki poprowadzą artystyczne zajęcia w cieniu jabłonek. Zapraszamy również starsze dzieci.
Miejsce: Przedszkole nr 151, ul. Zaciszna 3
Organizatorzy: Irena Mikos

6. 12.00–13.00 Pyszny konkurs sąsiedzki na najlepsze CIACHO SADYBY. Już po raz czwarty zapraszamy do zagniatania, ubijania, ucierania, karmelizowania, pieczenia, gotowania, ale cokolwiek zrobicie, zróbcie to NA SŁODKO z czekoladą, owocami, cukrem, miodem i koniecznie – z jajami! Jednym słowem, odkryjcie swoje kulinarne talenty i zgłoście Wasze ulubione ciasto do tytułu CIACHA SADYBY. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia ciast do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: „do lat 16” i „powyżej lat 16”, najpóźniej do 11.06.2019 na adres lunia@luniabonder.pl, w którym należy podać nazwę ciasta i przepis.
Miejsce: ogród Luni Bonder, ul. Kołobrzeska 7
Organizatorzy: Lunia Bonder, Daria Pawlewska
Sponsor: KUKBUK

7. 14:00-15:30 PSAdybianin Roku 2019. Zapraszamy wszystkie psy, niezależnie od rasy, wieku i rozmiaru, do wspólnej zabawy. Już po raz czwarty wybierzemy PSAdybianina Roku. W tym roku nowa konkurencja: Najbardziej podobna para – PSAdybianin i jego pani/pan.
Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać pod adres: psiasadyba@gmail.com do 13 czerwca. Liczba miejsc ograniczona.
Miejsce startu: Psi Park na łące przed działkami przy ul. Goczałkowickiej
Organizator: Małgorzata Przybylik-Kucharska, Agnieszka Gradkowska
Sponsorzy: Farmina, Klinika Weterynaryjna Lancet

8. 16:00–17:00 Sadyba – miasto pszczół. Spotkanie poświęcone roli owadów zapylających w ekosystemie, ze specjalnym uwzględnieniem Sadyby. Opowieść o pszczołach, ulach, wosku i miodzie. Degustacja miodów, możliwość zakupu. Nałóż pszczelarski kapelusz i dmuchnij dymem z podkurzacza! Weź do ręki ramkę, zapal woskową świecę i posłuchaj bzykania pszczół. Prowadzenie – Pasieka Godziemba. Gość honorowy – Jerzy Woyke – nestor polskiego pszczelarstwa.
Miejsce: ogród PP. Polec, Waszkowskiego 5
Organizatorzy: Agnieszka Marcinkowska, Dorota Woyke-Polec

9. 16:00-17:00 Spacer „Czarny parasol na Sadybie”. Kiedy czytamy książkę „Uwaga! Czarny parasol”, zachwycamy się, jak Adam Bahdaj precyzyjnie opisał Sadybę. Rozpoczynamy spacer z książką w ręku i prawie nic się nie zgadza. Mimo wszystko skonfrontujmy książkę z realiami. Poprowadzi Olga Brzozowska.
Miejsce zbiórki: róg ulicy Klarysewskiej i Solankowej
Organizator: Olga Brzozowska

10. 17:30-18:30 Pani i Panowie. Muzykujący przyjaciele i przyjaciele muzyki. Grają dla przyjemności własnej i znajomych. Najchętniej poruszają się w okolicach soulu i jazzu. Zagrają w składzie: Martyna Mioduszewska – wokal, Mateusz Galica – saksofony, Adam Jujka – gitary, Kuba Antoszewski (reprezentant Sadyby) – instrumenty klawiszowe, Andrzej Kowalski – gitary basowe i Miguel Nieto – bębny i inne instrumenty perkusyjne.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizator: Kuba Antoszewski

11. 19:00-22:00 Potańcówka w stylu retro. Już po raz siódmy spotykamy się w świetnych nastrojach i odświętnych stylizacjach! Do tańca zagra nam nasz ulubiony zespół – Happy Jazz Band. Prowadzenie, oczywiście, Katarzyna Stoparczyk.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizator: Aleksandra Karkowska, Katarzyna Parafianowicz
Sponsorzy: NABO Cafe

12. 19:30–19:45 Wspólna fotografia Sadybian. Nasza lokalna wielka rodzina i przyjaciele kolejny raz zostaną uwiecznieni przez Pawła Muraka z Metka Studio.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizator: Paweł Murak (Metka Studio)

Niedziela, 16 czerwca 2019
13. 9:00-12:00 Pchli targ. Jak co roku, mieszkańcy wystawiają na sprzedaż za symboliczne sumy wszystkie zbędne rzeczy ze swych piwnic, strychów, szaf, kredensów i zakamarków. Dzieci sprzedają zabawki i ubrania, z których wyrosły oraz lemoniadę.
Miejsce: Skwer Starszych Panów
Organizatorzy: Agnieszka Marcinkowska, Lunia Bonder

14. 12:00-16:00 Biało-czarny Sadybian Portret – odsłona druga. Agnieszka i Paweł Murakowie (Metka Studio) zapraszają mieszkańców Sadyby na kolejną fotograficzną sesję portretową do ogrodu. Klimatyczne czarno-białe zdjęcia w naturalnym świetle, bez retuszu, ale z sercem! Zapraszamy indywidualnie i z rodzinami, szczególnie mile widziani są najstarsi mieszkańcy Sadyby. Zalecany strój: ciemny i jak najprostszy. Każdy uczestnik dostanie swoje zdjęcia pocztą elektroniczną.
Miejsce: Ogród Bloku Oficerskiego, ul. Morszyńska 1-7
Organizator: Agnieszka i Paweł Murakowie

15. 12:30–13:30 Skąd się wziął na Sadybie piesek Fafik? Dorota Łoskot-Cichocka opowie o książce „Nelka i piesek Fafik”, w której opisała i zilustrowała historię ich sadybiańskiego pieska – znajdy. Na spotkanie zaprasza wraz z Nelką i Fafikiem wszystkich – małych i dużych, miłośników psów i wszelkich żywych stworzeń!
Miejsce: ogród p. Cichockich, Kąkolewska 3 A
Organizatorzy: Dorota Łoskot-Cichocka

16. 13:00-14:30 Wystawa malarstwa Hanny Chromińskiej. Lokalna malarka prezentuje nowe prace inspirowane Sadybą, w tym pejzaże i portrety Sadybian.
Miejsce: ogród Pani Katarzyny Gruszczyńskiej, ul. Morszyńska 53
Organizator: Hanna Chromińska, Jerzy Piasecki

17. 13:30–14:30 Kameralny koncert w ogrodzie. Michał Przerwa-Tetmajer. Nagrał 10 albumów i występował w wielu krajach Europy i Azji. Bezpretensjonalne, nastrojowe piosenki z najnowszej płyty zabrzmią w zielonej przestrzeni ogrodu na Sadybie.
Miejsce: ogród przy ul. Okrężnej 5 (wejście przez bramę)
Organizatorzy: Aleksandra Karkowska, Maciej Tomasiak

18. 15:00–16:00 Sadyba w obiektywie Tadeusza Rolke. Spotkanie z mistrzem! Jeden z najwybitniejszych autorów w historii polskiej fotografii, fotoreporter prasowy, fotograf mody, twórca fotografii kreacyjnej. A co łączy Tadeusza Rolke z Sadybą? O tym na spotkaniu. Wprowadzenie do rozmowy Mariusz Gajewski.
Miejsce: ogród pp. Eriksen, ul. Zaciszna 10
Organizatorzy: Aleksandra Karkowska, Urszula Eriksen

19. 16:30-17:30 „Jak dobrze mieć sąsiada”. Spotkanie z pisarką Agnieszką Taborską, autorką książki dla dzieci i dorosłych, zainspirowanej Sadybą i „blokiem oficerskim”. Połączone z otwarciem wystawy ilustracji do książki autorstwa Aleksandry Gołębiewskiej. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Stoparczyk.
Miejsce: Ogród Bloku Oficerskiego, ul. Morszyńska 1-7
Organizator: Aleksandra Karkowska, Agnieszka Taborska

20. 17:30-19:00 „Miasta i zegary”. Historia zegarów w przestrzeniach publicznych. Spotkanie poprowadzi Jan Szymański – zegarmistrz, kolekcjoner, znawca historii i rzemiosła zegarmistrzowskiego.
Miejsce: Restauracja Zegarmistrzowska, ul. Muszyńska 23 (wejście od Okrężnej)
Organizator: Maciej Wojas

21. 19:30–20:30 Piekarscy na Sadybie. Spotkanie z Małgorzatą Piekarską, która opowie, jak sadybiański blok zmienił życie całej rodziny. Jak sama mówi: „Na Sadybie przede wszystkim ważni byli sąsiedzi i wchodzenie w społeczność miasta-ogrodu. Pradziadek działał społecznie na terenie osiedla, ojciec i stryj chodzili do miejscowej szkoły. Sielankę przerwała wojna. Ze szkoły nr 115 została kupka desek, którymi palono pod piecem…”
Miejsce: Ogród Bloku Oficerskiego, ul. Morszyńska 1-7
Organizator: Aleksandra Karkowska

22. 21:00-22:00 „Wieczór”, „Meduza”, „Theatrum Magicum”… Podwórkowe kino Marcina Giżyckiego, naszego sąsiada, który zrobił wiele filmów dokumentalnych, eksperymentalnych i animowanych. Marcin wykłada historię sztuki w Polsce i USA, dyrektoruje Międzynarodowemu Festiwalowi Filmu Animowanego ANIMATOR w Poznaniu, opublikował kilka książek z zakresu historii sztuki i filmu. W wolnych chwilach fotografuje i pisze absurdalne wierszyki. Stara się nie znudzić siebie samego.
Miejsce: Ogród Bloku Oficerskiego, ul. Morszyńska 1-7
Organizator: Marcin Giżycki, Olgierd Siewierski

Punkty informacyjne:
NABO Cafe ul. Zakręt 8
Zegarmistrzowska ul. Muszyńska 23

Organizator: Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Miasto Ogród Sadyba
Patroni honorowi: Polski Komitet ds. Unesco, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Mokotów
Partnerzy medialni: Radio dla Ciebie, Sadyba24.pl
Sponsorzy: KUKBUK, Ziaja, NABO Cafe
Partnerzy: EDDA, Gondor, Pistacja, Zegarmistrzowska

Wydarzenie współfinansowane ze środków m.st.Warszawy.

Dziękujemy mieszkańcom i przyjaciołom Sadyby, którzy wsparli Festiwal.
Specjalne podziękowania dla Centrum Kultury Łowicka oraz Szkoły Podstawowej nr 115.

Koordynator Festiwalu: Aleksandra Karkowska
Zdjęcia na okładce: Małgorzata Szczerkowska

Więcej informacji o Festiwalu na:
www.miasto-ogrod-sadyba.pl
www.sadyba24.pl

Profil FB Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto Ogród Sadyba

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone