SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Powiedział Księżyc” – trzydzieści jeden rozmów Księżyca z Mysz-Onem

fot. mat. prasowe

„Powiedział Księżyc” to trzydzieści jeden rozmów Księżyca z Mysz-Onem. Rozmowy na tematy ważne, ale podane w formie inspirującej dziecięcą wyobraźnię. Osobną wartością są ilustracje splecione z tekstem.

O książce:

Przeczytałem „Powiedział Księżyc” i jestem pod wielkim wrażeniem. To niezwykle mądre, dowcipne i rozwijające wrażliwość oraz wyobraźnię dziecka rozmówki, które toczy Księżyc z Mysz-Onem. Tematem ich rozmów są sprawy niezwykle ważne. Jak być szczęśliwym? Czy warto mieć marzenia? Czy trzeba dążyć do celu? To przecież pytania, które zadawali sobie najwięksi filozofowie i mozolnie szukali na nie odpowiedzi. Autorka traktuje swojego Czytelnika jak poważnego i wymagającego partnera, a nie jak szkraba, którego można zadowolić byle opowiastką. Helenie Sienkiewicz-Więcław udało się jednocześnie uniknąć tonu zbyt „belferskiego”. Strawa jest lekka niczym liść mięty na gałce waniliowych lodów. Element edukacyjny jest tu podany niezwykle subtelnie i poetycko. „Powiedział Księżyc” to mała lekcja fi lozofi i przy czytaniu, której uśmiechnie się i zamyśli także niejeden dorosły. Całości dzieła dopełniają baśniowe rysunki Ewy Pazyny. Świetna lektura dla małych Czytelników, którzy dzięki obcowaniu z tą książką lepiej zrozumieją ten dziwny, otaczający ich świat. Krzysztof Skiba

Bardzo udana książka. Żałuję, że nie czytałem jej, gdy miałem pięć lat, byłbym dużo mądrzejszy… I jeszcze te magiczne ilustracje – gratuluję!

Rafał Olbiński

Szczegóły:

Autor: Helena Sienkiewicz-Więcław

Ilustracje: Ewa Pazyna

Język wydania: polski

Oprawa: twarda

Liczba stron: 68

Format: 265 x 275 mm

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone