SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Upamiętnienie 75-lecia Akcji „Burza” w Powiecie Otwockim

fot. mat. prasowe

Czołg Leopard, pojazdy bojowe i saperskie, wystawy zdjęć, koncert orkiestry dętej, a także pokazy dynamiczne wojska i straży pożarnej – tak wyglądała sobota, 21 września w Otwocku podczas Pikniku Militarnego.

Celem wydarzenia było upamiętnienie 75-lecia Akcji „Burza” w Powiecie Otwockim, a także 20-lecia obecności Polski w NATO. Na skwerze rtm. Pileckiego w Otwocku wydarzenie rozpoczął wykład pasjonata i historyka – Pawła Ajdackiego na temat Akcji „Burza” w powiecie otwockim.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli zobaczyć jeden z najnowocześniejszych czołgów będących na stanie polskiej armii, czyli Leopard 2A5, zapoznać się z wozami saperskimi i bojowymi, a także doświadczyć emocji w symulatorze dachowania.

Wielkim powodzeniem u odwiedzających cieszyły się pokazy dynamiczne: klasy mundurowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku , jednostki GROM, Straży Pożarnej i oczywiście pokaz tresury psów wojskowych z Celestynowa.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia była wizyta Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery, senatora Konstantego Radziwiłła którzy przyjechali na Piknik Militarny by wręczyć nominację oficerską kpt. Tadeuszowi Sułkowskiemu. „Życiorys udowadniający miłość do Polski, poświęcenie i ofiarność dla Ojczyzny. To są cechy, które odznaczają dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego. Właśnie z takiej postawy, jaką reprezentuje pan major, bierze się morale dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego” – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak awansując tego kombatanta na wyższy stopień oficerski.”

W drugiej części wydarzenia na scenie gościliśmy Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Varsovia”, zespół Ojczyzna i zespół wokalny z PMDK Otwock.

Wspólnym odśpiewaniem pieśni” O Panie skrusz ten miecz , co siecze kraj” i „Śpij kolego” zakończył się Piknik Militarny w Otwocku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone