SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Podręcznik do nauki czeskiego „Mám nápad”, czyli Mam pomysł!

fot. mat. prasowe

Mám nápad to kurs języka czeskiego dla początkujących. Przeznaczony dla osób, które chcą zdobyć solidne podstawy w zakresie komunikacji w języku czeskim (A1-A2) albo kompleksowo powtórzyć wcześniej zdobytą wiedzę. Podręcznik opracowano na bazie długoletnich praktycznych doświadczeń autorki w nauczaniu języka czeskiego.

O podręczniku

Kurs składa się z 15 lekcji, z czego 10 to lekcje tematyczne a 5 lekcje powtórzeniowe. Lekcje tematyczne koncentrują się na słownictwie i praktycznych zwrotach przydatnych w komunikacji na dany temat. Lekcje powtórzeniowe pozwalają na ugruntowanie uzyskanej wiedzy i kompetencji językowych. Do kursu załączono nagrania MP3, które pozwalają doskonalić wymowę i rozumienie ze słuchu.

 

dr Jana Kępska

Czeszka od kilkunastu lat mieszkająca w Polsce. Pracuje jako lektor języka czeskiego i tłumacz. Doktor językoznawstwa, ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Slawistyki PAN w Warszawie oraz studia pedagogiczne w Czechach. Współautorka podręcznika Czeski dla średnio zaawansowanych (wyd. Edgard). Od ponad 8 lat prowadzi firmę językową Akcent, która specjalizuje się w nauce języka czeskiego oraz kursach polskiego dla cudzoziemców. Prowadzi kursy grupowe, firmowe, indywidualne. W sierpniu 2019 r. organizuje po raz pierwszy wyjazdowy kurs czeskiego w Czechach. Aby przybliżyć Polakom czeskie słownictwo i gramatykę, opracowała autorski podręcznik dla początkujących Mám nápad. Prywatnie mama dwóch synów: Jakuba i Filipa. Lubi kwiaty, botanikę, morze i podróże.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone