SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Płock zaprasza do wzięcia udziału w czwartym maratonie programistycznym City Coders Hackathon Płock

Miasto Płock po raz czwarty organizuje Hackathon i zaprasza młodych entuzjastów innowacji do stworzenia miejskiej aplikacji. Maraton programistyczny odbędzie się 9-10 października 2021 roku w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb mieszkańców

Dobrani w 3-osobowe zespoły, uczestnicy płockiego hackathonu będą mieli za zadanie stworzyć aplikację odpowiadającą na potrzeby mieszkańców. Młodzi innowatorzy zaprojektują rozwiązania nawiązujące do jednego z trzech proponowanych tematów.

 

Pierwszy z nich to ŚRODOWISKO I EKOLOGIA, czyli pomysły poprawiające jakość życia mieszkańców w obszarze: segregacji śmieci i wywozu odpadów, zapobiegania marnowaniu żywności czy efektywności energetycznej miasta. Drugi temat dotyczy BEZPIECZEŃSTWA − zarówno w szkołach, w ruchu pieszym i drogowym, jak i w cyberprzestrzeni. Bezpieczeństwo to kluczowa kwestia budowania nowoczesnego miasta. Trzeci temat odnosi się do rozwiązań związanych z pandemią COVID-19, które pomogą odnaleźć się i funkcjonować w NOWEJ NORMALNOŚCI.  Zdalna praca, nauczanie, ochrona zdrowia, czy radzenie sobie z codziennymi obowiązkami z zachowaniem wprowadzonych obostrzeń to zagadnienia, z którymi mogą zmierzyć się hackathonowe projekty.

 

Dostrzegamy w młodych ludziach ogromny potencjał współtworzenia nowoczesnego miasta, które jest przyjazne dla jego mieszkańców. 2020 oraz 2021 rok w jeszcze większym stopniu pokazały nam, że miasta potrzebują digitalizacji w wielu obszarach. Dlatego wierzymy, że pasjonaci programowania
z młodego pokolenia wypracują rozwiązania, które pozwolą nam uporać się z aktualnymi wyzwaniami
– podkreśla Andrzej Nowakowski, prezydent Miasta Płocka.

 

Tegoroczne projekty będą powstawać na podstawie danych udostępnianych przez Urząd Miasta Płocka. W programowaniu będą wspierać ich eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą
i doświadczeniem z obszaru tworzenia innowacji i rozwiązań biznesowych, jak również zagadnień marketingowych i formalno-prawnych.

 

Hackathon to dopiero początek!

 

Poprzednią edycję wydarzenia wygrała stworzona przez zespół DevGirls aplikacja SenYours, która pomaga seniorom w wyzwaniach życia codziennego, jak również umożliwia organizację towarzyskich spotkań.  Członkinie zwycięskiego zespołu ukończyły organizowany przez Płocki Park Przemysłowo Technologiczny program akceleracyjny, podczas którego ich projekt został dopracowany
i przetestowany. Zwycięski zespół odbył również staż i zdalne szkolenie ze specjalistami firmy VISA.

Aplikacja WePłock to drugi ukończony projekt mający na celu integrację wśród mieszkańców płockich osiedli. Aplikacja pozwala na wzajemną komunikację mieszkańców w obrębie danego osiedla ze sobą, jak również z Radą Osiedla. Dzięki aplikacji każdy użytkownik może zgłosić pomysł na usprawnienie życia lokalnej społeczności oraz zapoznać się z aktualnościami dotyczącymi swojego osiedla. Wyróżnione zespoły wzięły udział w dedykowanych warsztatach „Mobilna apka”, które zapewniły im kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne podczas programowania.

 

Organizatorami maratonu programistycznego jest Urząd Miasta Płocka oraz CIFAL Płock (afiliowany ośrodek szkoleniowy UNITAR − Instytutu ONZ ds. Szkoleń i Badań). Głównym Partnerem Hackathonu jest PERN, patronat honorowy objęli m.in.: Govtech Polska oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami merytorycznymi zostały m.in.: Black Swan, Grupa Assay, SensiLabs.

 

Zespół można zarejestrować na stronie: http://hackathon.plock.eu/ do 3 października 2021, a wszystkie aktualności publikowane są na fanpage wydarzenia.

 

 

 

 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone