SŁUCHAJ ONLINE
MENU

PIKNIK Z OKAZJI ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

fot. mat. prasowe

W dniu 10.08.2019 r. (sobota) w Janowie, na terenie po byłej jednostce wojskowej odbył się PIKNIK WOJSKOWY, zorganizowany z okazji Święta Wojska Polskiego. Piknik odbył się przy wsparciu Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W godzinach 11.00-19.00 mieszkańcy Gminy oraz osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu, mogli uczestniczyć w obchodach 99. Rocznicy Cudu nad Wisłą oraz korzystać z przygotowanych atrakcji.

Wśród gości znaleźli się m.in.:

– PUŁKOWNIK PILOT KAZIMIERZ POGORZELSKI -Prezes Stowarzyszenia Lotników Polskich

– GENERAŁ RYSZARD KARPIŃSKI – Wiceprezes Zarządu Głównego SLP

– PUŁKOWNIK PILOT JAN URBANIAK – reprezentujący Prezesa Zarządu Głównego Związku Żołnierzy WP – Pana Marka Bielca oraz Oddział Warszawsko-Mazowiecki Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. Ponadto prezes „Stowarzyszenia Promocja -77 Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej”.

Szanowni Goście zabrali głos, odnosząc się do wojskowych tradycji, wspominając własne przeżycia oraz odnosząc się do aktualnych zagadnień związanych z wojskowością, obronnością i służeniem Ojczyźnie.

Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku miała miejsce strzelanka w klimatach Wojny Polsko-Bolszewickiej.

W trakcie Pikniku odbywały się liczne gry, konkursy, zabawy, m.in. konkursy strzeleckie ( m. in. strzelnica, strzelanie z łuku).

Niewątpliwą atrakcją Pikniku był koncert Orkiestry Dętej z Przedborza, która zaprezentowała wiele wspaniałych utworów, a także zaprosiła do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt edukacyjny, szerzący wiedzę medyczną i prowadzący pokazy ratownictwa medycznego.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci (dmuchańce, wata cukrowa), a w ofercie gastronomicznej królowała grochówka wojskowa i pieczone kiełbaski.

Piknik zwieńczył koncert zespołu disco polo YANKES.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie Mieszkańcom Gminy oraz gościom, którzy specjalnie przybyli, by spędzić czas wśród rodziny, sąsiadów, znajomych, w pięknych okolicznościach przyrody, chcących jednocześnie uczcić historyczną rocznicę i oddać hołd żołnierzom.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone