SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pałac w Jabłonnie pełen muzyki

fot. Dariusz Parol/ Wikimedia Commons

Koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką” odbędzie się 17 lutego o godz. 13.00 w Pałacu w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 105.

PROGRAM

V. Monti Czardasz

I. Kalman Lekko, zwiewnie… – duet z II aktu operetki Hrabina Mariza

I. Kalman Pozdrów ode mnie urocze dziewczęta – aria Tassila z I aktu operetki Hrabina Mariza

Fr. Lehar Miłość, to niebo na ziemi z operetki Paganini

K. Zeller Lat dwadzieścia miał mój Dziad – pieśń Adama z operetki Ptasznik z Tyrolu

G. Dinicu Skowronek

L. Delibes Dziewczęta z Kadyksu

S. Cardillo Core n’grato

J. Benedict Karnawał wenecki

I. Kalman Choć na świecie dziewcząt mnóstwo- duet z operetki Księżniczka Czardasza

I. Albeniz Tango

I. Kalman Ach, jedź do Varasdin – duet z operetki Hrabina Mariza

R. Stolz Śpiewaj, kochaj, tańcz…

R. Stolz Brunetki, blondynki…

Fr. Loeve Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady

L. Bernstein Tonight z musicalu

A. L. Webber Amigos para sempre

J. Bock Temat z musicalu „Skrzypek na dachu”

A. Lara Granada

J. Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem

J. Strauss Wielka sława, to żart – kuplety Barinkaja z operetki Baron Cygański

 

 

Wykonawcy:

Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy

Krzysztof Marciniak – tenor

Tadeusz Melon – skrzypce

Bogna Dulińska – fortepian

Kierownictwo artystyczne cyklu – prof. Andrzej Zieliński

 

Grażyna Mądroch – uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki koloraturowej Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Jeszcze w trakcie nauki zadebiutowała jako solistka w Teatrze Wielkim w Warszawie, a także rozpoczęła pracę etatową w Operze Kameralnej w zespole madrygalistów pod kierunkiem Józefa Boka. Od dwudziestu lat związana z Warszawską Operą Kameralną śpiewa czołowe partie z oper Mozarta oraz z dzieł innych kompozytorów jak Rossini, Donizetti, Verdi. Od kilkunastu już lat śpiewa w Mozartowskich Festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen i Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek musicali i piosenki filmowe. Występowała w wielu krajach m.in. Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii. Włoszech, Słowacji, Austrii, Libanie i Japonii. Jest założycielką i prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej oraz pomysłodawczynią i organizatorem Piastowskiego Maja Muzycnego, który zaistniał po raz pierwszy w Piastowie w 2012r. i ma być kontynuowany rokrocznie.

 

Krzysztof Marciniak w roku 1982 zdobył pierwsze miejsce na Konkursie Wokalnym organizowanym przez łódzką Akademię Muzyczną i gazetę „GŁOS”. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Adama Dulińskiego. W czasie studiów występował w przedstawieniach premierowych w Teatrze Wielkim w Łodzi. Współpracował jako solista z Operą i Operetką w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie zostaje pierwszym tenorem tej sceny oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu. Uczestnik wielu festiwali muzycznych kraju. Współpracuje także z Operą Krakowską, operą Gdańską, operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Rzeszowską, Filharmonią Zielono-Górską, Filharmonią Lubelską Filharmonią Dolnośląską, jak również z wieloma agencjami w kraju.

 

Tadeusz Melon – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec i kompozycji, od 1988 r. współpracuje z wieloma artystami, orkiestrami, chórami i zespołami o różnej stylistyce muzycznej w kraju oraz poza jego granicami – jako skrzypek, kompozytor i aranżer. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m. in. w Niemczech, USA, Meksyku), w programach radiowych i telewizyjnych, w przedstawieniach teatralnych. Jest laureatem konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą.

 

Bogna Dulińska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju oraz w Weimarze. W 1988 r. została zatrudniona w Akademii Muzycznej w Łodzi w charakterze pianisty – akompaniatora. Nagrała płytę „Arie i pieśni” wraz z Danutą Dudzińską-Wieczorek – sopran z okazji 60-lecia Polskiego Instytutu Muzycznego. W 2005 i 2007 r. otrzymała Dyplomy Uznania za wyróżniający akompaniament na II i III Międzynarodowym Konkursie Fagotowo-Obojowym w Łodzi, natomiast w 2009 r. została jako jedyna wśród pianistów nagrodzona specjalnym dyplomem dla pianisty akompaniatora podczas I Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową zarówno jako solistka, jak i kameralistka – w kraju i za granicą (Niemcy, Japonia, Kanada, Szwecja, Francja, Stany Zjednoczone, Afryka).

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone