SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

OTWÓRZ OCZY NA DŹWIĘK Z BUGIM!

OTWÓRZ OCZY NA DŹWIĘK Z BUGIM to zeszyt kreatywny stworzony dla dzieci w wieku 4-7 lat i z ich udziałem. Mali eksperci pomogli przygotować zaskakujące zadania do wspólnej i samodzielnej pracy twórczej. Tematem przewodnim wydania jest dźwięk, ale to tylko pretekst, by mówić o: historii sztuki, architekturze wnętrz, urbanistyce, kosmosie, budowie ciała, ekologii, przyrodzie, własnych i cudzych emocjach… Dzięki Bugiemu dzieci doświadczą, że zdobywanie wiedzy jest frajdą, a tworzenie źródłem przyjemności.

Co znajdą w zeszycie? Zadania i wyzwania, gry dźwiękowe, słuchowisko, makiety do konstrukcji miasta i mieszkania, karty pracy z najstraszniejszą z emocji. Nieszablonowo ujętą wiedzę z różnych dziedzin. Inspiracje do kreatywnej pracy. Rozwiązania dla prawo- i leworęcznych.

Więcej o zeszycie: www.chcerobiemam.pl/bugi/zeszyty-kreatywne/

Wydawnictwo: CHCĘ ROBIĘ MAM!
Format: 297×210 (A4)
Liczba stron: 56
ISBN: 978-83-66457-20-1

* Część dochodu ze sprzedaży zeszytu kreatywnego przeznaczamy na ruch Budząca Się Szkoła. Chcemy, by dzieci rozwijające się w rytmie Bugi miały możliwość trafiać do przyjaznych placówek, podążających za transformacją kultury szkolnej od opartej na przekazie wiedzy do opartej na rozwoju potencjału.

Proponujemy ponadto MOBILNE BUGILABSY,  czyli warsztaty organizowane w placówkach, oraz DOMÓWKI – darmowe materiały do pobrania. Bo Bugi to coś więcej. To symbol naszego podejścia ‒ do dziecka, jego rozwoju, współpracy z nim. Stawiamy na szacunek, uważność na emocje, elastyczność myślenia, nieszablonowość, doświadczanie przez działanie.

„Skąd wziął się Bugi? Z życia – towarzyszymy dzieciom w edukacji oraz zabawie zawodowo i prywatnie, jako rodzice. Koncepcję Bugiego opracowała Ania Chyckowska, następnie zaprosiła do współpracy Martynę Skrednów oraz Grzegorza Polańskiego. Potem dołączyli praktycy – dorośli i dzieci, którzy recenzowali, testowali, opiniowali przygotowane materiały. Połączyliśmy doświadczenia, by stworzyć dla dzieciaków i opiekunów wciągający świat. Niech złapią bakcyla bugowania!”

 

Zapraszamy na www.chcerobiemam.pl/bugi

ZESZYT: www.chcerobiemam.pl/bugi/zeszyty-kreatywne/

WARSZTATY: http://chcerobiemam.pl/bugi/warsztaty/

DOMÓWKI: http://chcerobiemam.pl/bugi/domowki/

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone